reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X, Galaxy S8 ve Google Pixel 2 şarj testinde karşı karşıya [Video]

iPhone X’in satışa çıkmasının ardından beklenen karşılaştırma videoları da birer birer geliyor. Bunlardan biri de iPhone X, Samsung Galaxy S8 ve Google Pixel 2’yi şarj testinde karşı karşıya getiriyor. Şaşırtıcı bir başlangıç yapan test beklendik bir şekilde son buluyor.

Karşılaştırmaya başlamadan önce bu amiral gemisi modellerin pil kapasitesinden bahsedelim: iPhone X’te 2716 mAh, Samsung Galaxy S8’de 3o00 mAh ve Google Pixel 2’de 2.700 mAh kapasiteli pil mevcut. S8 ve Pixel 2’de kutudan çıkan şarj aleti kullanılırken, iPhone X için hızlı şarj kiti satın alınıyor. Şarj seviyesinin yüzde 1’e düşmesinin ardından telefonlar uçak moduna alınıyor. Böylece mücadele başlıyor.

Dengeler hızla değişiyor

Hızlı şarj işleminin başlamasının ardından iPhone X liderliği üstleniyor. Fakat ilgi uyandıran bu telefonun zirve turu uzun sürmüyor. Zaman geçtikçe Samsung Galaxy S8 öne geçmeye başlıyor. S8’in yüzde 100 seviyesine ulaşması tam 1 saat 41 dakika sürüyor. Pixel 2’in şarj işlemi 1 saat 47 dakika sonra tamamlanıyor. Lider başlayan iPhone X ise sonuncu sırada bitiriyor. Şarj işleminin tamamlanması 1 saat 57 dakika sürüyor.

iPhone X, Samsung Galaxy S8 ve Google Pixel 2’yi şarj testinde karşı karşıya getiren videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.