reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Arona, Volkswagen T-Roc ve Skoda Karoq’un güvenlik testi sonuçları açıklandı

13 Kasım 2017

Aynı grup üzerinde benzer platformlar üzerine şekillendirilen SEAT Arona, Volkswagen T-Roc ve Skoda Karoq çarpışma testlerinde başarılı sonuçlar elde etti.

Volkswagen grubuna dahil olan üç yeni kompakt crossover modeli Arona, T-Roc ve Karoq‘un merak edilen noktaları yavaş yavaş kendisini göstermeye başlıyor. Yakın dönemde Türkiye’ye giriş yapmalarını beklediğimiz modellerini test merkezine alan Euro NCAP, gerçekleştirilen rutin adımların ardından modellerin karnelerini açıkladı. Özellikle potansiyel alıcılar için fazlasıyla önemli olan güvenlik sonuçlarıyla karşımıza çıkan modellerin elde ettiği başarılı puanlarsa gözlerden kaçmadı. Test sonuçlarının detaylarına geçmeden evvel tüm modellerin beş yıldız aldığını belirterek aklınızdaki ilk soruyu cevaplayalım.

Seat Arona

Youtube hesabı üzerinden test görüntülerinin de paylaşıldığı sonuçlarda ilk olarak SEAT Arona’ya yakından bakalım. Arona, yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 95, çocuk korumasında yüzde 80, yaya korumasında yüzde 77 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 60 oranında sonuçla derecelendiriliyor.

Skoda Karoq

Ailenin ikinci üyesi olarak testlere dahil olansa Skoda Karoq oldu. Karoq, yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 93, çocuk korumasında yüzde 79, yaya korumasında yüzde 73 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 58 oranında sonuçla derecelendiriliyor. Arona’ya göre detaylarda ufak bir farkla geride olan Karoq buna rağmen beş yıldızı elde etmeyi başarmış.

Volkswagen T-Roc

Son olarak grubun temel taşı olan Volkswagen T-Roc. Ailenin diğer üyeleri arasında belki de en merak edilen versiyon olan T-Roc, yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 96, çocuk korumasında yüzde 87, yaya korumasında yüzde 79 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 71 oranında sonuçla derecelendiriliyor. Bu da kardeşleri arasında T-Roc’u ilk sıraya yerleştiriyor.