reklamı kapat

POPÜLER

İç tasarım görselleri paylaşılan Skoda Karoq’un ilk resmi özellikleri

Resmi tanıtım etkinliğine bir hafta kalan Skoda’nın kompakt SUV modeli Karoq’un iç detaylarıyla ilgili ilk görseller paylaşıldı. Skoda’nın resmi kaynaklarından paylaşılan görsellerin yanında modelle ilgili önemli bilgiler de mevcut.

Nisan ayının son günlerinde kamuflajsız olarak kameralara yakalanan Skoda’nın yeni kompakt SUV modeli Karoq için yavaş yavaş resmi kaynaklardan da detaylar gelmeye başladı. Bu zamana kadar iç yapısıyla ilgili hiçbir görseli ortaya çıkmayan aracından ilk detayları paylaşan Skoda, görsellerle birlikte önemli teknik detayları da paylaştı. Paylaşılan detaylar arasında Karoq’un ebatlarının yanı sıra standart ve opsiyonel donanımlarıyla ilgili de ilk bilgiler yer alıyor.


Donanımlara geçmeden evvel Karoq için paylaşılan ebatsal değerlere baktığımızda aracın toplamda 4.382 milimetre uzunluk, 1.841 milimetre genişlik, 1.605 milimetre yükseklik ve 2.638 milimetre aks mesafesine (4×4 versiyonda 2.630 milimetre) sahip olduğunu görüyoruz. Bu değerlerle sınıfının en geniş iç yaşam alanlarından birisi vadeden Karoq’da arka koltuklar yatırıldığında 1.630 litre (VarioFlex sistemiyle 1810 litreye kadar) normal koşullardaysa 588 litreye kadar bagaj hacmi sunuluyor.


Skoda’nın verdiği ilk bilgilere göre Karoq’un bütün donanım seviyelerinde LED teknolojisine sahip ön farlar standart olarak sunulurken Full-LED ışıklandırma grubu opsiyonel olarak satın alınabiliyor. Işıklandırma grubunun tasarım yapısınaysa Superb ve Kodiaq’tan alışığız. Karoq’un içerisinde de kullanıcıları Skoda’nın yeni nesil konsol tasarımı karşılıyor. LED ambiyans aydınlatmasının sunulduğu içeride merkezde konumlandırılan ekran yatay formda tercih ediliyor. Resmi tanıtım etkinliği 18 Mayıs‘ta yapılacak olan Karoq’un satışına 2017‘nin ikinci yarısında başlatacak.