reklamı kapat

POPÜLER

Skoda’nın yeni SUV modelinin ismi ve tanıtım tarihi açıklandı [Video]

28 Nisan 2017

Skoda’nın merakla beklenen yeni kompakt modelinin adı nihayet resmi olarak duyuruldu. Aracın tanıtımı içinse önümüzde yaklaşık üç hafta var.

Kamuflajsız olarak test sırasında ortaya çıkan görüntüleri henüz taze iken Skoda’nın yeni kompakt SUV modeliyle alakalı bilgiler nihayet bugün itibarıyla resmiyet kazandı. Detaylarını paylaştığımız ilk günden beridir adının Yeti yerine Karoq olacağı iddia edilen modelin sır perdesi artık aralanıyor. Bir süredir devam eden bu bilinmezlik Skoda’nın resmi kaynakları üzerinde paylaştığı video ile resmi olarak sonlandırıldı ve iddialar doğrulandı. 2009 yılından beridir Skoda ürün gamında yer alan Yeti 2017 itibarıyla resmen sonlandı ve Skoda’nın yeni kompakt SUV modelinin Karoq adıyla yollara çıkacağı kesinleşti. Skoda modelin adıyla birlikte tanıtım tarihini de takipçileriyle paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslında aracın adının yanı sıra tanıtım tarihiyle ilgili ilk bilgileri de LOG.com.tr üzerinden yine izlerle paylaşmıştık. İlk kez görüntülendiği videoda belirtildiği gibi Skoda, yeni modeli Karoq’u İsveç‘in Stockholm kentinde düzenleyeceği özel bir etkinlikle 18 Mayıs Perşembe günü tanıtacağını duyurdu. Karoq bu özel etkinliğin ardından ilk kez Eylül ayında kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda kullanıcılarla buluşacak. Uzun ve kısa olmak üzere iki gövde tipiyle gelecek olan Karoq’la ilgili tüm gelişmeler yine LOG.com.tr’de olacak.


VİDEO #1

VİDEO #2

YORUMLAR