reklamı kapat

POPÜLER

“Karoq” adıyla geleceği iddia edilen yeni Skoda Yeti ilk kez görüntülendi [Video]

Skoda’nın tanıtım etkinliğini bu yıl içerisinde yapacağı yeni Yeti’nin isim belirsizliği sürerken, model ilk kez kameralara yakalandı.

2009 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtıldığı günden beridir Skoda ürün gamının en eski modeli olan Yeti yakın zamanda yeni formuyla karşımıza çıkacak. Tasarım hatlarını ailenin yeni üyesi olan Kodiaq’tan alacağıyla ilgili ilk gelişmelerini geçtiğimiz dönemde sizlerle paylaştığımız Yeti ile ilgili son zamanlarda ortaya atılan önemli bir iddia mevcut. Skoda’nın yenilediği ürün gamıyla birlikte Yeti’nin yeni jenerasyonu yerine Karoq isimiyle yoluna devam edeceği söylenen modelin isim belirsizliği halen sürerken ortaya çıkan test görüntüleri kompakt SUV formundaki bu yeni oyuncuyu ilk kez karşımıza çıkarttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çek Cumhuriyeti‘nde görüntülendiği iddia edilen videoya yakından baktığımız zaman ışıklandırma grubu ve ızgara dahil olmak üzere aracın genel formda Skoda’nın yeni nesil tasarım yapısını yansıttığını görüyoruz. Kısıtlı olan bu görüntülerin yanı sıra araçla ilgili bir iddia da tanıtım tarihi kısmında yer aldı. Videoda belirtilen detaya göre Skoda yeni modelini 18 Mayıs‘ta İsveç’in Stokholm kentinde tanıtmayı planlıyor. Resmi satışlarının bu yıl içerisinde başlamasını beklediğimiz modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, haberin videosuna ana görsel üzerinden ulaşabilirsiniz.