reklamı kapat

POPÜLER

Golf GTI avcısı Hyundai i30 N’in Nürburgring testine konuk olun [Video]

Hyundai‘nin performans departmanı tarafından geliştirilen i30 N‘in test süreci devam ediyor. Ailenin en yeni üyesi bu kez Nürburgring’de görüntülendi.

Artan talepler doğrultusunda üreticilerin ciddi anlamda ağırlık verdiği Crossover-SUV segmentiyle birlikte popülaritesinden pek bir kayıp vermeyen kompakt hatchback sınıfında var olan rekabet son sürat devam ediyor. Standart versiyonların yanı sıra performans versiyonlarda da devam eden bu atışmaya katılmak için gün sayan Hyundai i30 N‘in geliştirme süreci büyük bir titizlikle devam ediyor. Hyundai’nin geçtiğimiz aylarda buz testi üzerinde gerçekleştirdiği kış testi görüntülerini yayınladığı i30 N bu kez karşımıza dünyanın en zorlu pistindeki yeteneklerini sergilerden çıktı. Geçtiğimiz testte olduğu gibi tamamen kamuflajlı olduğu için tasarım çizgileriyle ilgili soru işaretleri halen var olan araç sınırları zorlanacak şekilde test ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dış bölümde klasik olarak tampon, difüzör, egzoz ve spoyler yapısıyla fark yaratmasını beklediğimiz i30 N’in güç ünitesiyle alakalı bilgiler de tasarım gibi netlik kazanmayan parçalar arasında. Bu bölümde 2.0 litrelik dört silindirli motorun görev yapması beklenen aracın iki farklı versiyonda gelebileceği gelen bilgiler arasında. Güç değerleri 246 ile 271 beygir aralığında değişmesi beklenen bu versiyonlarda altı ileri manuel ve sekiz ileri otomatik şanzımanın yer alması yüksek ihtimaller arasında. Altyapısal olarak spor süspansiyon ve LSD diferansiyelle birlikte gelecek olan i30 N’in Nürburgring test videosuna haberin görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bonus video: i30 N kış testi