reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai i30

Hyundai i30 N için ralli dinamiklerini sokaklara taşıyan modifikasyon

Prior Design tarafından geliştirilen Hyundai i30 N projesi, aracın fabrika çıkış dinamiklerini yeni bir noktaya taşıyor.

i20, Santa Fe, Kona ve Tucson ile yeni nesil modellerinde birbirinden farklı ve ilgi çekici tasarım karakterlerini karşımıza çıkartan Hyundai cephesinde, i30 için bir süredir duraklama döneminde denebilir. Türkiye’deki listelerde de uzun süredir yer almayan model bu kez resmi kanat dışında bir proje üzerinden radarımıza takıldı. Almanya merkezli Prior Design tarafından hayata geçirilen modifikasyonun ardından ralli karakteriyle donatılan Hyundai i30 N, belkide hiç olmadığı kadar arzu nesnesine dönüşmüş durumda. Gövdede yapılan dokunuşlarla bolca kas takviyesini beraberinde getiren değişimler, performans noktasındaki rakamları da destekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai i30 N projesinden detaylar

Hyundai’nin son yıllarda kendisi gibi yükselişte olan N departmanın önemli üyelerinden olan i30 N, yapılan bu modifikasyonla potansiyelini de bir kez daha gösteriyor. Ekibin özellikle çamurluk ve tamponlarda yaptığı dokunuşlar, bizlere markanın WRC takımını da hatırlatıyor. Difüzörde kullanılan dişli yapı ve arka kanat da es geçilmemesi gereken parçalar arasında. Elbette tüm bu parçaları daha anlamlı hale getirense desenleriyle bizi bizden alan jant seti oluyor. Tüm bu parçalar araç sahiplerine yaklaşık 4.000 euroluk fiyatla satışa sunuluyor. i30 N’in kaputunun altında yatan 2.0 litrelik motorun 250 PS ve 280 PS’li güç değerlerinde ise herhangi bir değişim olmadığını da belirtmeden geçmeyelim. i30 N bu motorla 0’dan 100’e hızlanmasını en iyi derecede 6,2 saniyede tamamlayabiliyor.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra