reklamı kapat

POPÜLER

Razer Viper 8K

Performansıyla çok iddialı oyuncu faresi: Razer Viper 8K

Oyuncu donanımı konusunda bir numaralı firmalardan Razer, ürün gamına bir oyuncu faresi daha ekledi. Bu sefer Razer Viper 8K gelmiş durumda.

Razer Viper 8K, orijinal Viper’ın üzerine kurulan ve 75 dolarlık fiyatı koruyan en yeni oyuncu farelerinden oldu. Firmanın gerçekten çok iddialı olduğu fare, standart bir Razer modeli tasarımında ve 20 bin DPI’lık Focus Plus isimli çok hassas bir sensör üzerine kuruluyor. Firmanın ikinci jenerasyon optik anahtarını kullanan fare, olabilecek en gecikmesiz oyun deneyimi için kablolu yapıda tasarlanmış. 8,000 Hz polling değeri bulunan fare, Razer’a göre diğer üst seviye farelerden “eğer hissedilebiliyorsatam 8 kat daha hızlı çalışıyor ve sadece 0.125 ms’lik bir tıklama gecikmesiyle görev yapıyor. En iyisini isteyen profesyonel oyunculara hitap eden Razer Viper 8K, kağıt üstünde sunduklarına oranla ucuz görünüyor. Sonuçta firmanın daha pahalı fareleri de bulunuyor.

Razer Viper 8K Razer Naga X öncesinde gelmişti

Artık dört farklı modelden oluşan Razer Naga oyuncu faresi ailesinin en yenisi Razer Naga X, kablolu olarak görev yapıyor. Sadece sağ el için tasarlanan fare, 80 dolarlık fiyatıyla Naga ailesinin en ucuzu oluyor. Başlıkta da belirttiğimiz gibi bünyesinde 16 programlanabilir tuş bulunan ürün, 85 gramlık ağırlığıyla serinin en hafifi konumunda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

18 bin DPI’lık Razer 5G optik sensör üzerine kurulan ürün, ikinci jenerasyon Razer optik anahtarları kullanıyor ve spesifik olarak MMO oyuncularına odaklanıyor. Bu farenin üzerindeki tuşlar sayesinde MMO oyuncularının klavyeye olan bağı ciddi düzeyde azalıyor. Genel gövdesi uzun kullanımda yormayacak şekilde ergonomik olan olan ürün, elbette Chrome RGB aydınlatmaya sahip.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon