reklamı kapat

POPÜLER

Razer Viper V3 Pro

Yeni iddialı oyuncu faresi Razer Viper V3 Pro tanıtıldı

Yeni oyuncu faresi Razer Viper V3 Pro tanıtıldı. Model yüksek performans isteyenlere odaklanıyor ve iki farklı renkte geliyor.

Razer Viper V3 Pro, 160 dolarlık üst seviye bir oyuncu faresi ve özellikle oyunu fazlasıyla ciddiye alanlara ya da profesyonellere odaklanıyor. 35.000 DPI’lık ikinci jenerasyon “Focus Pro” optik sensör üzerine kurulan 54 gramlık kablosuz fare, kendi konumunu en üstte saniyede tam 8.000 kez bildirebiliyor (Bunun için gerekli donanım kutundan çıkıyor). Yani oldukça hassas bir seçenek olan model, 8.000 Hz’lik kullanımda 17 saat pil ömrü sunuyor, 1.000 Hz’e inildiği zamansa kullanım süreci tam 95 saate kadar çıkıyor. Sekiz farklı programlanabilir butonla donatılan oyuncu faresi, USB-C temelli bağlantı da kurabiliyor. Çözünürlük doğruluğu yüzde 99,8 olarak açıklanan Viper V3 Pro, yüksek ihtimalle yakında Türkiye’de de resmi olarak satılacaktır. Eğer kaçırdıysanız firma bu aralar başka yeni ürünler de tanıttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin bunlardan birisi Razer Kishi Ultra. Cihaz mobil oyun odaklı hazırlanmış bir kontrolcü ve ortasında belirli Android telefonları, iPhone’ları, iPad mini’yi ve 8-inç Android tabletleri taşıyabiliyor. Bağlanan cihazlar ile beraber temelde bir el konsolu halini alan ürün, çok sayıda fiziksel tuş ile üç farklı çok yönlü kontrol butonuyla geliyor. İstenirse tek olarak Bluetooth üzerinden bağlandığı PC’lerde oyun oynamak için de kullanılabilen kontrolcü, 150 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Tetiklerin de eksik edilmediği üründe, 3,5mm kulaklık girişi yer alıyor ve istenirse USB-C üzerinden de bağlantı kurabiliyor. Kablolu kullanımda hem gecikme ortadan kalkıyor hem de oyun sırasında cihaz şarj edilebiliyor.

Razer’dan daha önce ise RGB sevenlere özel yeni bir mouse pad gelmişti. Kaçıranlar için firmanın en yeni çözümlerinden birisi Firefly V2 Pro modeli oldu. Yurt dışında 100 dolardan satışa sunulan yani ucuz bir seçenek olmayan Firefly V2 Pro, farkını RGB ışıklarıyla (15 farklı Chrome RGB aydınlatma) koyuyor. Bu temelde USB-C portu üstünden güç bağlantısı gerektiren sert yapılı ürün, şirkete göre dünyanın ilk LED arkadan aydınlatmalı mouse pad’i, 16.8 milyon renk temelinde geniş bir özelleştirme sunuyor ve siyah ile beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Üstünde kablosuz farelerin alıcısını takmak adına bir USB portu da yer alan Firefly V2 Pro, optik sensörler için tasarlanan özel kaplamasıyla farelerin üstünde pürüzsüzce hareket etmesini sağlıyor, alt kısımdaki kaplama ise direkt olarak kaymayı önlüyor.

Razer Viper V3 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER