reklamı kapat

POPÜLER

Renault Kiger
Renault, otomatik şanzımanlar için yeni bir birlikteliğe imza atıyor

Renault Kiger; ailenin en yeni crossover modeli karşımızda

Kompakt SUV pazarında markasını temsil edecek Renault Kiger, ekonomik motor seçenekleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak.

Renault’nun Hindistan pazarını merkeze alara piyasaya süreceği kompakt SUV modeli Kiger için beklenen gün geldi. Kısa süre önce ipucu niteliğindeki detayları paylaşılan modelin bugün resmi tanıtımı gerçekleşti. 2020’nin son günlerinde tanıtılan konsept versiyonuyla büyük oranda benzerli gösteren tasarım çizgileri sayesinde genç kullanıcıların ilgisini çekme potansiyeli olan Renault Kiger, markanın bölgede satışa sunduğu Kwid ve Triber’in arasında konumlandırılacak.

Renault, otomatik şanzımanlar için yeni bir birlikteliğe imza atıyor

Renault Kiger için öne çıkanlar

Beklediğimiz gibi uzunluğu 4 metrenin altında konumlandırılan Kiger, 2.500 milimetrelik aks mesafesi üzerine oturuyor. Tasarımda kullanılan çizgilerle birlikte aracın genel hatlarında kaslı bir karakter ortaya konulmaya çalışılmış durumda. Ön bölümde slim-LED formunda karşımıza çıkan ışıklandırma grubu, arka tarafta yeni Captur’daki C formlu stoplar tamamlıyor. Kokpite geçtiğimiz ise bizleri çok fazla yabancı olmadığımız bir grup karşılıyor. Direksiyonun arkasında konumlandırılan 7 inçlik ve konsoldaki 8 inçlik multimedya ekranın günümüz modern çizgisine uyduğunu söyleyebiliriz. Aracın 405 litrelik bagaj hacmine sahip olması da dikkat çeken yanları arasında.

CMFA+ platformu üzerine geliştirilen modelin kaputunun altında 1.0 litrelik benzinli motor konumlandırılıyor. Giriş seviyesinde atmosferik formda gelen bu motor 75 PS güç ve 96 Nm tork üretiyor. Aynı motorun turbo versiyonunda bu rakamlar 100 PS güç ve 160 Nm torka kadar esniyor. Şanzıman ayağında manuel yanında CVT de olacak. Önümüzdeki günlerde farklı pazarlarda da sunulacak Kiger’in satış süreci için takipte olacağız.