reklamı kapat

POPÜLER

Renault Symbioz

Captur ve Austral’ın yanına Renault Symbioz geliyor

 - Güncelleme: 08 Şubat 2024 17:06

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Renault, Captur ve Austral’ın yanına yeni bir SUV konumlandıracak. Renault Symbioz kapıda.

Tüketicilerin SUV araçlara yönelik talebi artmaya devam ediyor, bu açıdan bir süredir Renault firmasının Captur ve Austral yanına / arasına daha fazla kişiye ulaşmak adına yeni bir kompakt SUV modeli konumlandıracağı söyleniyordu. Bugün bu söylentilerin üstüne bahar ayarlarında tam olarak tanıtılacak Renault Symbioz için bir ön gösterim yapıldı. İlk “üstü kapalı” görselleri paylaşılan ve buna göre tasarımsal olarak büyük bir sürpriz taşımayacağı görülen model, pazara E-Tech 145 motor temelinde çıkarılacak bilgisi geçiliyor. Kendi kendini şarj edebilen hibrit seçenek, 1,6 litrelik dört silindirli motor, iki elektrik motoru ve 1,2 kWh batarya üzerinden 143 beygir (107 kW / 145 PS) güç getiriyor. CMF-B mimarisini temel aldığı düşünülen Nissan Qashqai ve Peugeot 3008 gibi modellere rakip Symbioz, bahar dönemindeki tanıtım öncesinde çok daha detaylı hale getirilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault elbette başka araçlarla sık sık gündeme geliyor. Örneğin marka eski efsanelerini elektrikli temel üzerinden geleceğe taşımak istiyor ve bu konuda atılacak son adımlardan birisi 2024 Renault 5 E-Tech olacak. 26 Şubat 2024 tarihli Geneva Motor Show kapsamında resmi olarak görücüye çıkarılacak araç için şimdiye kadar çok sayıda görsel paylaşılmıştı. Bu görseller ile tasarımsal açıdan sürprizin kalmadığı model, kompakt yapıda bir araç ve bu açıdan özellikle gençleri odak noktaya alıyor.

Kaputuna bir panel yerleştirilen araç, büyük bir “5” taşıyan bu panel üzerinden şarja bağlandığı zaman görsel bildirim yapabiliyor. Yani bu LED temelli panelde aracın şarj durumu / seviyesi kolaylıkla görülebiliyor. Paylaştığı resmi görsellerde ilginç görünen farları ve üç boyutlu tarzdaki stop’ları da karşımıza çıkaran Renault, modeli uzun süredir sadece sarı lansman rengiyle öne çıkarıyor, aracın önünde ve arkasında LED ışıklar ile donatılacak gibi görünen şeritler yer alıyor.

Renault Symbioz yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER