reklamı kapat

POPÜLER

2021 Tesla Model S Model X

2021 Tesla Model X

Tesla

2021 Tesla Model S

Yeni Tesla Model S ve Model X ile otomobilde gerçek oyun dönemi

Elon Musk’ın elektrikli otomobil firması Tesla, yeni Tesla Model S ve Model X ile otomobilde gerçek oyun dönemini başlatıyor.

Tesla, kısa süre önce Tesla Model S ve Model X için yeni versiyonlar tanıttı. 2021 model araçlarda yukarıdaki gibi bir kokpit tasarımı bizleri bekliyor. Burada fütüristik çizgide sınırları zorlayan Tesla, yeni otomobilleri için oyun konusunda da büyük bir adım atıyor. Tesla’nın araçlarında hali hazırda da üç boyutlu birçok oyun oynanabiliyor. Yeni modellerde ise çıta inanılmaz oranda yükseliyor. Çünkü yeni otomobillere konulan tam 10 terapflop (PS5 ile kağıt üstünde aynı güç) gücündeki merkezi eğlence sistemi ile The Witcher 3 ile Elon Musk’a göre Cyberpunk 2077 dahi oynanabiliyor. Bu oyunlar için araca kişilerin kontrolcü bağlayabileceği aktarılıyor. Tam 22 hoparlörlü 960W’lık bir stereo ses sistemiyle çok etkileyici bir oyun keyfi getirecek yeni araçlar, oyun keyfini arkaya da taşıyacak. Ancak arkadaki ekran öne oranla çok daha ufak bir boyutta yer alıyor.

Yeni Tesla Model S ve Model X çok dikkat çekerken, Tesla’nın 2020 rakamları nasıl geldi?

Tesla, 2020 dördüncü çeyrekte toplam 180.570 araç teslim etti. Bu rakam ile beraber firmanın 2020 toplamı ise 499.550 seviyesinde kaldı. Konulan 500 bin teslimat hedefini çok az da olsa kaçıran ancak yine de büyük bir başarıya imza atan firma, artık üretim konusunda eskiye nazaran çok daha iyi durumda yer alıyor. 2020 toplamındaki üretimin ise 509.737 seviyesinde olduğu aktarılıyor. Tesla artık ABD yanında Çin’de de üretim yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda Tesla’nın Almanya fabrikası da şu an aktif olarak inşa ediliyor. Almanya’daki fabrika ile Avrupa pazarındaki teslimat rakamlarını ve satışlarını ciddi oranda yükseltecek Tesla, otomobil pazarının geleceğinde yer alıyor ve tüm sektörü tek başına değiştiriyor. Firmanın değeri de şu an asırlık birçok rakibinin üstünde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli