reklamı kapat

POPÜLER

2021 Tesla Model S

AMD, Tesla Model S ve Model X’i adeta bir oyun konsolu yapıyor

Elon Musk’ın elektrikli otomobil firması Tesla, yeni Tesla Model S ve Model X ile otomobilde gerçek oyun dönemini başlatıyor.

Tesla, geçtiğimiz aylarda Tesla Model S ve Model X için yeni versiyonlar tanıttı. Hatırlamak adına 2021 model araçlarda yukarıdaki gibi bir kokpit tasarımı bizleri bekliyor.

Burada fütüristik çizgide sınırları zorlayan Tesla, yeni otomobilleri için oyun konusunda da büyük bir adım atıyor. Tesla’nın araçlarında hali hazırda da üç boyutlu birçok oyun oynanabiliyor.

Yeni modellerde ise çıta inanılmaz oranda yükseliyor. Çünkü yeni otomobillere konulan tam 10 terapflop (PS5 ile kağıt üstünde aynı güç) gücündeki merkezi eğlence sistemi ile The Witcher 3 ile Elon Musk’a göre Cyberpunk 2077 dahi oynanabiliyor.

İşte bu altyapının arkasında yapılan resmi açıklamaya göre net olarak AMD yer alıyor. Computex 2021 kapsamında yapılan duyuru ile araçlarda AMD Ryzen CPU ile AMD RDNA 2 GPU‘nun bir araya geldiği aktarılıyor.

Burada direkt olarak Navi 23 isimli otomobile özelleştirilmiş özel bir GPU’nun adı geçiyor. Bunun temelinde ise dizüstülere özel yeni tanıtılan 6600M’in yer aldığı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Tesla Model S ve Model X, AMD altyapısıyla çok ses getirdi

Model S ve Model X merkezli bu oyunlar için araca kişilerin kontrolcü bağlayabileceği de aktarılıyor.

Tam 22 hoparlörlü 960W’lık bir stereo ses sistemiyle çok etkileyici bir oyun keyfi getirecek yeni araçlar, oyun keyfini arkaya da taşıyacak. Ancak arkadaki ekran öne oranla çok daha ufak bir boyutta yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli