reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Steam

Tesla araçlar için Steam desteği çok yakında görünüyor

Tesla araçlarda birçok oyun yer alıyor ve yakında Steam kütüphanesi de araçlara açılacak. Firma bu konuda oldukça kararlı.

Tesla otomobil modellerinin içerisindeki büyük ekranlarda, birçok farklı oyun oynayabiliyorsunuz. Hatta geçtiğimiz yılın sonunda tanıtılan Model S Plaid, dünyanın içerisinde gerçek anlamda oyun oynanabilen ilk seri üretim otomobil modeli olmuştu. Bunu mümkün kılan AMD imzalı bir altyapı oluyor. Model S Plaid içerisinde tam 10 teraflops gücünde bir merkezi eğlence sistemi yer alıyor ve bununla The Witcher 3 ile Cyberpunk 2077 oynanabiliyor. Computex 2021 kapsamında yapılan duyuru üzerinden araçta spesifik olarak AMD Ryzen CPU ile AMD RDNA 2 GPU‘nun bir araya geldiği biliniyor ve burada Navi 23 isimli otomobile özelleştirilmiş özel bir GPU’nun adı geçiyor.

İşte bu donanımlar ileride çok daha aktif olarak kullanılacak çünkü araçlara çok yakında Steam desteği gelecek. Firma uzun bir süredir Steam oyun marketinin kütüphanesinde yer alan oyunları “Model” serisi araçlarda çalışır hale getirmek adına ciddi bir çalışma yapıyor. Bu konuda kısa süre önce de bir açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’dan “Steam entegrasyonunda ilerleme kaydediyoruz. Demo gösterimi muhtemelen önümüzdeki ay.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steam’de inanılmaz çok sayıda oyun yer alıyor ve sürekli yeni oyunlar geliyor. Bu hamleyi tam olarak istenildiği gibi gerçekleştirebilirse dünyanın en büyük oyun konsollarına sahip olacak firma, bu adımı atıyor çünkü kişilerin araçlar içerisinde daha çok ve aynı zamanda eğlenceli zaman geçirmesini istiyor. Tesla araçlardaki bu oyunlar destekli yapımlarda direksiyon, normalde ise bağlanan standart kontrolcüler ile kontrol edilebiliyor.

Tesla araçlar ve oyun destekleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

İLGİLİ HABERLER