reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter

Uzaktan park yeteneğine sahip elektrikli scooter ile tanışın [Video]

Elektrikli scooter pazarında ilginç bir model daha karşımıza çıktı. Bu sefer Ford’u sahibi olduğu Spin imzalı özel bir seçenek ses getirdi.

Elektrikli scooter modellerinin sayısı sürekli olarak artıyor. Birçok büyük şehri adeta ele geçiren bu modeller, biliyorsunuz özel ulaşım şirketlerinin de gözdesi olmuş durumda. Kişiler birçok büyük şehirdeki ulaşımını anlık olarak kiralayabildikleri scooter’lar ile yapabiliyor. Ancak bu durum bazı sorunlar doğruyor. Scooter’lar kötü park edenler nedeniyle yolları kapatabiliyor. İşte bunu ortadan kaldırmak isteyen Ford‘un sahibi olduğu Spin, startup Tortoise tarafından sağlanan altyapı (Yazılım, sensör vb.) ile uzaktan park / hareket yeteneği olan scooter’lar test etmeye başladı. Üç tekerlekli olduğu için denge sorunu olmayan model, yerleşik kameralar ile görüş sunuyor ve uzaktan kontrol edilebiliyor. Bu sayede şirketin genel merkezindeki personel trafiği ya da kaldırımları kapatan scooter’ları uzaktan düzenleyebiliyor, doğru şekilde park edebiliyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı duruyor. Bu elektrikli scooter modelinin üzerine kurulduğu altyapının 250 scooter ile ABD’de aktif olarak test edileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter pazarı gelecekte çok daha büyük hale gelecek

Bu modelleri birçok kişi şehir içi kullanımında elektrikli bisiklet ya da motosikletlerden daha kullanışlı buluyor. Çünkü bu modeller çok daha taşınabilir ve hafifler. Bu da onları toplu taşıma vb. gibi yerler için özellikle bisikletlerden çok daha kullanışlı kılıyor. Birçok şehirde de artık bu modellere özel yollar yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da BMW destekli elektrikli wingsuit