reklamı kapat

POPÜLER

BMW elektrikli wingsuit

BMW desteğiyle hayat bulan özel elektrikli wingsuit [İzle]

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından olan BMW, bu sefer çok daha farklı bir çalışma ile gündemde bulunuyor. O da elektrikli wingsuit oluyor.

BMW, çok ama çok uzun zamandır otomobil pazarında yer alıyor. Aynı zamanda motosiklet de üreten firma, son yıllarda elektrikli otomobil tarafına da çok ama çok büyük ağırlık veriyor. İşte bununla da bağlantı bir reklam kampanyası kapsamında firma elektrikli wingsuit hazırladı. Dev üretici burada aslında normal bir wingsuit’e takılabilen bir elektrikli motor sistemi geliştirmiş. Profesyonel wingsuit pilotu Peter Salzmann‘ın göğsüne takılan bu motor sistemi, ciddi bir arge sürecinin sonucunda hayat bulmuş. Aktarıldığı kadarıyla 15 kW gücünde olan cihaz, iki adet olan pervanelerini 25 bin RPM’de döndürüyor ve wingsuit’in yukarıya doğru çıkarabiliyor.

Biliyorsunuz wingsuit’lerin kanatlı yapısı sayesinde çok yüksek hızlarda çok ciddi mesafeler katedilebiliyor. BMW imzalı motor sistemi ise bunu daha da artırıyor. Normalde wingsuit pilotlarının yatayda 100 km/s hızda yol aldığı, hazırlanan elektrikli motor sistemiyle bu hızın tam 300 km/s seviyesine çıkarıldığı belirtiliyor. Bu da gerçekten nefes kesici görünüyor.

BMW destekli elektrikli wingsuit dikkat çekti

Kullanma ve tanıtım sürecini yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz ürün, şimdilik satış için hazırlanmış bir seçenek gibi görünmüyor. Yine de bu tarz bir ürüne çok ilgi duyacak yüzlerce “BASE jumper” bulunuyor.