reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter

Karşınızda yük taşımaya yönelik tasarlanan elektrikli scooter

Elektrikli scooter pazarında ilginç bir model daha karşımıza çıktı. Bu sefer ciddi anlamda yük taşımaya özel olarak tasarlanan bir seçenek ses getiriyor.

Elektrikli scooter modellerinin sayısı sürekli olarak artıyor. Birçok büyük şehri adeta ele geçiren bu modeller, biliyorsunuz yük taşıma çok da uygun değiller. İşte bu durumu Unicorn firması ilginç bir tasarım tercihi ile değiştiriyor. Görebileceğiniz üzere firmanın hazırladığı scooter, benzerlerinden farklı olarak düz değil kıvrımlı tasarlanmış ve bu sayede ön kısmında bir çıkıntı taşıyor. İşte bu çıktında yanlar açık olduğu için düşme riski olmasına rağmen düz sürüşte ufak bir çanta, kask, farklı eşyalar ya da kutular rahatlıkla taşınabiliyor. Bu bölümde aynı zamanda ufak çocuklar da rahatlıkla yolculuk edebiliyor. Bu önemli çünkü birçok scooter modelinde çocukların kolları gidona yetişmiyor. Bu sayede daha güvenli bir yolculuk elde edilebiliyor. Genel olarak oldukça sağlam görünen model, aktarıldığı kadarıyla 750W gücünde bir motora sahip ve 630 Wh pil paketiyle 80 km menzil ve 25 km/s hız getiriyor. Bu rakamlar gündelik kullanım için fazlasıyla yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Unicorn imzalı bu elektrikli scooter çok dikkat çekti

Modelin şimdilik açıklanan bir satış fiyatı bulunmuyor. Çünkü bu scooter daha çok scooter paylaşım altyapısı odağında hazırlanmış durumda. Ancak bu tasarımın ileride yaygınlaşması ve ticari hale gelmesi de bekleniyor. Elektrikli scooter’lar için böyle bir tasarım mantığı kağıt üzerinde güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da BMW destekli elektrikli wingsuit