reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai elektrikli scooter
Hyundai elektrikli scooter
Hyundai elektrikli scooter

Hyundai’dan araçlarına entegre edilebilen katlanabilir elektrikli scooter [Video]

Günümüzde birçok firma elektrikli scooter modelleri geliştiriyor. Bu firmalar arasında BMW, Seat ve Skoda gibi isimler de bulunuyor. Şimdi alana Hyundai de adım atıyor.

Elektrikli scooter modellerinin kullanımı dünya genelinde ciddi şekilde artıyor. Kullanıcılardan çok fazla ilgi gören bu ürünler, başka alanlarda faaliyet gösteren ulaşım firmaların dikkatini de çekiyor. İşte bu firmalardan birisi olan dev üretinci Hyundai, karşımıza katlanabilir bir elektrikli scooter ile çıktı. Şimdilik prototip aşamasında olan bu ürün, otomobiliniz ile gidemediğiniz yerlere ulaşmanız amacıyla tasarlanmış. Hyundai’nin gelecek araçları yanında Kia modellerine de entegre edilecek scooter, söylendiği kadarıyla ana araç ile yol alırken üretilen (Örneğin fren yapıldığında) elektrik ile şarj edilebiliyor. Bu açıdan sürekli olarak dolu olacak scooter, ufak lastikleriyle oldukça ilginç görünüyor. Açıklamaya göre 7,7 kg ağırlığı bulunan kişisel ulaşım aracı, saatte 20 km hıza çıkabiliyor ve 20 km menzil sunuyor. Katlandığı zaman bir çanta kadar ufak hale gelen araç, güvenlik için ışık / aydınlatma sistemlerini de taşıyor.

Hyundai elektrikli scooter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai elektrikli scooter güzel görünüyor

Ancak bu ürünün ne zaman gerçeğe dönüşeceği ya da ne zaman otomobiller ile beraber verileceği henüz paylaşılmıyor. Elektrikli otomobiller için çok güzel bir yardımcı olacak gibi duran ürün, başka firmalara da örnek olacak gibi duruyor.

Video