reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti

Karşınızda otomobil efsanesi Bugatti imzalı ilk elektrikli scooter

Hazırladığı uçuk otomobil modelleriyle alanın en özel firmaları arasında yer alan Bugatti, bu sefer karşımıza bir elektrikli scooter ile çıktı.

Bugatti tarafından hazırlanan otomobil modelleri milyon doların üstündeki fiyatlarıyla sadece çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Firmanın şimdiye kadar normal tüketiciye yönelik hiçbir aracı çıkmadı, yüksek ihtimalle gelecekte de çıkmayacak. Ancak başka ürünler çıkabilir ve bu konuda başlangıç bir elektrikli scooter ile yapıldı. Bugün üstünde Bugatti logusu yer alan bir elektrikli scooter tanıtıldı.

Bu elektrikli scooter modelinin arkasında esasen Bytech International firması yer alıyor. Burada birçok rakibi gibi bir ortaklık kuran ve ürüne sadece marka değeri ile katılan firma, 15,8 kg ağırlığındaki scooter ile standartların dışına çıkmıyor. Açıklamaya göre bu model 700W gücünde motora sahip ve 30 km/s hıza çıkabiliyor.

Bünyesinde yerleşik LED ışıklar yer alan ve arkadaki ışık ile yere Bugatti logosu yansıtabilen elektrikli scooter, şimdilik iki farklı renkte kendisini gösteriyor ve 360 Wh pil paketiyle kullanıma bağlı olarak 35 km menzil kadar getiriyor. Modelin en önemli detayları olan fiyat ve satış tarihi konusunda ise henüz bir açıklama yok.

Elektrikli scooter pazarında Bugatti dışında BMW ve Hyundai gibi firmalar da ufak çalışmalar yapıyor. Firmalar elektrikli ulaşımın geleceğinde kişisel ulaşım araçlarına da odaklanmak istiyor. Ancak şimdiye kadar bu alanda dev adım atan bir otomobil üreticisi olmadı.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle