reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz elektrikli scooter
Mercedes-Benz elektrikli scooter

Karşınızda Mercedes-Benz imzalı elektrikli scooter

Almanya merkezli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Mercedes-Benz, sessiz sedasız bir alana daha giriş yaptı. Firma bir elektrikli scooter hazırladı.

Mercedes-Benz, hazırladığı otomobil modelleriyle büyük ses getiriyor. Geleceğe yönelik çalışmaları da bulunan yani elektrikli otomobil döneminde de ses getirecek firma, ilginç olarak elektrikli scooter alanına da giriş yaptı. Bu geleceğin kişisel ulaşım aracını sadece ufak bir basın bülteni ve sadece iki adet fotoğraf ile tanıtan firma, şaşırtıcı şekilde sessiz bir çıkış planlamış durumda. Verilen kısıtlı bilgilere göre İsviçre merkezli Micro şirketi ile hayat bulan ürünün, hiçbir teknik detayı paylaşılmıyor. Yani bu scooter modelinin menzili, hızı ya da taşıma kapasitesi açıklanmıyor. Bu gerçekten garip görünürken, aracın kısa mesafelerin çevreye zarar verilmeden hızlı şekilde geçilmesi için hazırlandığı aktarılıyor. Ön kısmına ufak bir Mercedes logosu konulan scooter, 2020 başında satışa sunulacak deniyor. Fiyatı açıklanmayan ve her ülkeye gelmeyeceği tahmin edilen ürün, yine de herkes tarafından satın alınabilecek deniyor. Burada büyük ihtimalle otomobil satış kanalları üstünden satış planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz imzalı elektrikli scooter ses getirebilir

Ancak firmanın bu modele mühendislik ve altyapı anlamında bir katkıda bulunduğu düşünülmüyor. Sadece kendi markasını kullanıyor gibi duran Mercedes, yine de bu kişisel ulaşım alanında yer almak istiyor. Bu konuda başka firmalar da çalışıyor. Örneğin Hyundai‘ın da böyle bir aracı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Kickstarter’da destek arayan elektrikli bisiklet