reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi dizisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi için “tanıdık” seçim

Yüzüklerin Efendisi dizisi, film üçlemesi hayranlarını hayli memnun edecek tanıdık bir karar aldı. Dizinin çekim yeri belli oldu.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Prodüksiyonun ne zaman başlayacağını merak eden hayranlar için yeni bir bilgi ise nihayet oraya çıktı. Ön prodüksiyon aşamasına geçildiği belirtilirken dizinin önümüzdeki aylarda prodüksiyonunun Yeni Zelanda‘da başlayacağı duyuruldu. Auckland’de çekimlerine geçilecek olan dizinin bu mekan seçimi ise elbette hayranlar için fazlasıyla tanıdık. Film üçlemesi ve Hobbit’in çekimleri de Yeni Zelanda’da gerçekleşmişti. Bu da ülkeyi Amazon’un dizisi için en bariz seçenek haline getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi dizisi nihayet prodüksiyona geçiyor

Dizinin baş yapımcıları J.D. Payne ve Patrick McKay resmi açıklamada şu cümlelere imza attı: “İkinci Çağ’ın o el değmemiş güzelliğini hayata geçirmek için çeşitli mekanları gözden geçirirken saf güzellikteki kıyıları, ormanları ve dağlarıyla görkemli bir yer bulmamız gerektiğini biliyorduk. Aynı zamanda birinci sınıf setlere, stüdyolara, yetenekli zanaatkarlara ve diğer tüm çalışanlara ev sahipliği yapabilecek bir yer olmalıydı. Yeni Zelanda’nın J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi serisine dayalı hikayemize ev sahipliği yapacağını söylemekten mutluluk duyuyoruz. Yeni Zelanda hükümetine ve Auckland’e bizi prodüksiyon aşamasında destekledikleri için müteşekkiriz.


Resmi açıklamanın yanı sıra dizinin Twitter hesabı da çekim yerini Yeni Zelanda bayrağı şeklindeki emojiyi paylaşarak duyurdu. Dizinin ilk sezonunun 20 bölüm planlandığı söylenirken; dizinin 2021’de yayın hayatına başlanması bekleniyor. İlk iki bölümü J.A. Bayona tarafından yönetilecek olan dizinin resmileştirilmiş iki oyuncusunun Markella Kavenagh ve Will Poulter olduğunu da hatırlatalım. Dizinin diğer detaylarını buradaki haberimizde okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi fragmanı