reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi dizisinde oynayacak Game of Thrones yıldızı

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni başrol oyuncusu belli oldu

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi geçtiğimiz aylarda kaybettiği başrolünün yerini doldurdu. Yeni isim Game of Thrones dizisinden hatırlayabileceğiniz biri.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisi için başrolünü Game of Thrones dizisinde yer almış aktörlerden biriyle yapıyor. Bu isim ise dizide Ned Stark’ın gençliğine hayat veren Robert Aramayo oluyor. Bildiğiniz gibi dizi için esasen başrol olarak Black Mirror: Bandersnatch’ten de hatırlayabileceğiniz Will Poulter seçilmişti. Ancak Poulter’ın takvimindeki uyuşmazlıklar sebebiyle oyuncu ne yazık ki rolü bırakmak zorunda kalmıştı. Deadline‘ın özel haberi Poulter’ın yerine geçecek ismin Aramayo olduğunu duyurdu. Karakter detayları ise hala bir gizem. Ancak Beldor olarak anılan genç bir kahramanı canlandıracağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi dizisi 2021’i hedefliyor

Yeni başrolün belirlenmesiyle beraber prodüksiyon hız kesmeden devam edecek. Dizide Aramayo dışında Markella Kavenagh, Joseph Mawle ve Maxim Baldry yer alıyor. Genç Galadriel rolünde ise His Dark Materials‘ta yer alan Morfydd Clark’ı izleyeceğimiz geçtiğimiz ay netleşmişti. İkinci sezon onayını da çoktan almış olan dizinin ilk sezonu için planlanan yayın yılı ise 2021. D Payne ve Patrick McKay tarafından geliştirilen yapımın ilk iki bölümünün yönetmenliğini J.A. Bayona’nın üstlendiğini hatırlatalım. Kitaplarda detaylarına çok yer verilmeyen İkinci Çağ’da geçecek olan dizi, önümüzdeki dönemlerde en çok merak edilen fantastik yapımların da başında geliyor. Yeni başrolün netleşmesiyle beraber artık Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili daha elle tutulur bilgiler almayı bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası