reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi dizisinin kadrosuna katılan yeni aktör

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi çalışmalarına devam ederken; yeni bir aktörle kadroyu genişletiyor.

En çok merak edilen televizyon projeleri arasında başı şüphesiz Yüzüklerin Efendisi çekiyor. Amazon’un bütçe konusunda sınırları zorladığı dizi, Yeni Zelanda’da önümüzdeki aylarda prodüksiyon çalışmalarına başlayacak. Bu çalışmalar öncesi ise dizinin bir diğer oyuncusu daha belli oldu. Bildiğiniz gibi diziye ilk dahil olan isim Tyra rolünde Markella Kavenagh olmuştu. Daha sonra rolü açıklanmayan Will Poulter‘ın önemli karakterlerden birine hayat vereceği kaydedilmişti. Collider‘ın özel haberine göre Kavenagh ve Poulter’a eşlik edecek üçüncü isim ise İngiliz aktör Maxim Baldry oldu. HBO’nun Years and Years dizisinde boy gösteren Baldry’ın önemli bir rolde olacağı açıklamalar arasındaki yerini alııyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi dizisi kadroyu netleştiriyor

Aktörün canlandıracağı karakterin ismi ise Poulter’da olduğu gibi açıklanmadı. Her iki oyuncunun da “önemli” bir karakteri canlandıracağı açıklandığı için ana kadronun da yavaş yavaş şekillendiğini söyleyebiliriz. Dizinin kamera önünde yer alacak isimleri yeni yeni kendini gösterse de işin kamera arkası ise geçtiğimiz aylarda paylaşılmıştı. Kısaca hatırlatmak gerekirse dizinin yaratıcılığını J.D. Payne ve Patrick McKay üstleniyor. Game of Thrones dizisinin yazarlarından Bryan Cogman ise danışman yapımcı olarak kadroda yer alıyor. İlk iki bölümünün J.A. Bayona (Jurassic World: Fallen Kingdom) tarafından yönetileceği dizinin ilk sezonunun ise 20 bölümden oluşması beklentiler arasında. Dizi için planlanan yayın tarihi ise 2021 olarak geçmişte kaydedilmişti.

Yüzüklerin Efendisi dizisi kitaplarda detaylarına yer verilmeyen İkinci Çağ‘ı anlatacak. Şimdilik aktörlerin karakterleri sır gibi saklanırken senaryodan da ipucu verilmiyor.

İlginizi çekebilir

Stranger Things yıldızının yeni Netflix programı