reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi dizisi genç Galadriel’i seçti

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi başrolünü kaybetse de yeni oyuncularla gelişmeye devam ediyor. Genç Galadriel ortaya çıktı.

Amazon Prime Video özel dizisi Yüzüklerin Efendisi, geçtiğimiz günlerde başrol oyuncusunun diziden ayrılmasıyla gündeme gelmişti. Rolü açıklanmayan ancak önemli olduğu kaydedilen Will Poulter, çekim zamanlarının uyuşmaması sebebiyle diziden ayrılmıştı. Hayranları üzen bu haber sonrası dizi bu kez heyecan verici bir haberle gündeme gelmeyi başardı. Çünkü Variety‘nin özel haberine göre dizi Galadriel’in gençliğini oynayacak oyuncuyu seçmiş durumda. Dizide genç Galadriel’e şimdilerde His Dark Materials‘ta yer alan Morfydd Clark hayat verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

His dark materials

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni başrolü ne zaman belli olacak?

Morfydd Clark, Markella Kavenagh, Joseph Mawle ve Maxim Baldry’li kadroya dahil oluyor. Filmlerde Cate Blanchett tarafından canlandırılan rolün ise Blanchett’in performansından sonra hakkını verip veremeyeceği hayli merak ediyor. Clark şimdilik açıklananlar arasında en zor rollerden birine seçilmiş olabilir diyebiliriz. Amazon ise konuyla ilgili henüz bir yorum yapmadı.

Dizi içinse hala net bir tarih açıklaması yok. Poulter’ın ayrılmasının ardından Amazon’un hızla yeni bir başrol oyuncusu seçmesi gerekiyor. Dizi JD Payne ve Patrick McKay tarafından geliştiriliyor. İlk iki bölümü ise J.A. Bayona yönetecek. Kitaplarda detaylarına fazla inilmeyen İkinci Çağ’ı anlatacak olan dizinin ikinci sezon onayının daha çekimler başlamadan verildiğini de hatırlatalım. Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu için planlanan yayın yılı ise 2021.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası