reklamı kapat

POPÜLER

PS4 sahipleri için yeni DualShock 4 eklentisi [Video]

PS4 sahipleri için yeni DualShock 4 eklentisi [Video]

Sony, PS4 sahipleri için yeni bir DualShock 4 aksesuarını ortaya çıkardı. Aksesuar daha profesyonel bir deneyim isteyenleri hedef alıyor.

PS4 sahipleri için duyurulan yeni DualShock 4 aksesuarı standart kumandayı “profesyonel” alternatiflerinden birine dönüştürüyor. Kumandanın alt tarafından basit bir şekilde takabileceğiniz yeni aksesuar kumandanın arka tarafına iki tetik daha eklemeyi mümkün kılıyor. Buraya eklediğiniz iki fazladan tuşu dilediğiniz gibi kişiselleştirebiliyor ve farklı profiller oluşturabiliyorsunuz. 3 farklı profile kadar destekleyen ek tuşlar böylelikle oynadığınız oyuna göre hızla adapte olmayı da başarıyor. Sony yeni aksesuarda oluşturacağınız profilleri PlayStation VR oyunları da dahil olmak üzere tüm oyunlarda kullanabileceğinizi kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PS4 aksesuarı 23 Ocak’ta geliyor

Söz konusu aksesuar iki ayarlanabilir tuş dışında bir de OLED panelle geliyor. Bu OLED panel üzerinden ayarladığınız profiller arası hızlı geçiş mümkün oluyor. Aynı zamanda halihazırda hangi profilde olduğunuzu da panel üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. OLED panelin hemen altında ise kablolu ses sisteminizi bağlayabilmeniz için 3,5 mm’lik kulaklık girişi yer alıyor.

Yeni aksesuar 23 Ocak 2020‘de raflardaki yerini alacak. Yurt dışı fiyatı ise 30 dolar olarak açıklanmış durumda. DualShock 4 ile uyumlu olan kumandanın PS5 sonrası yeni nesili nasıl destekleyeceği ise net değil. DualShock 5 uyumluluğuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Bildiğiniz gibi Sony, PS4 sonrası yeni nesile 2020’nin sonuna doğru geçmeye hazırlanıyor. Sızan DualShock 5 taslakları her ne kadar büyük bir değişim olmadığını işaret etse de aksesuarın uyumluluğu konusunda ne kadar esnek olduğunu zaman gösterecek.