reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi dizisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi rekor bütçeyle geliyor

J.R.R. Tolkien‘in okuyucularla buluşturduğu Orta Dünya’nın yakında televizyona taşınacağını biliyoruz. Ortaya atılan son iddialara bakılırsa bu dizinin sadece ilk iki sezonu yarım milyar dolara mal olacak.

Bildiğiniz gibi Amazon final yapmaya hazırlanan Game of Thrones’un boşluğunu dolduracak bir proje istiyordu. Aranan kan Yüzüklerin Efendisi’nin televizyon haklarının satın alınmasıyla bulundu. Üstelik Amazon bu projenin başarılı olması için kesenin ağzını açıyor. Reuters’ın haberine bakılırsa ilk iki sezon için ayrılan bütçe 500 milyon dolar!

Söylenenlere bakılırsa Orta Dünya‘nın televizyon haklarını almak Amazon’a pahalıya mal oldu. Sırf bunun için 250 milyon dolar ödeme gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Ancak iddialar bununla sınırlı kalmıyor. Şimdiden iki sezonu planlanan Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerine de 250 milyon dolar ayrılacak. Böylece ilk iki sezonun toplam maliyeti yarım milyar doları aşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette burada resmi olarak açıklanan verilerden bahsetmiyor. Tüm bunlar Reuters‘ın haberinde yer verdiği rakamlar. Ancak üzerinde biraz düşününce yarım milyon doların Yüzüklerin Efendisi için abartılı bir rakam olduğunu söyleyemeyiz. Game of Thrones‘un final sezonu için ayırdığı bütçeyi düşününce kulağa gayet gerçekçi geliyor. Aynı zamanda Amazon’un bu projeyi ne kadar ciddiye aldığını da gözler önüne seriyor. Umuyoruz ki serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir iş olur.

İlginizi çekebilir

Hobbit Beş Ordunun Savaşı Fragmanı