reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Edge

iPad kullanıcıları için “Microsoft Edge” müjdesi

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz aylarda iPhone ve Android akıllı telefonlar için kullanıma sunduğu yeni nesil internet tarayıcısı Edge için önemli bir beta sürecine daha başladı. Microsoft Edge yeni bir dünyaya giriş yaptı.

Tarayıcı dünyasının en yeni üyesi sayabileceğimiz Microsoft Edge, artık iPad‘ler üzerinde de kullanılabiliyor. Dünyanın en popüler tablet ailesine giriş yapan tarayıcı, bu tarafta henüz beta aşamasında bulunuyor. Bu yüzden Apple’ın TestFlight uygulamasından elde edilebilen sürüm, iPhone deneyimini büyük ekrana yayıyor. Bu noktada masaüstü sürüme benzer şekilde oldukça sade bir arayüzü bulunan Edge, en çok ileride aktif edilecek ortak çalışma özelliğiyle dikkat çekiyor. Masaüstünde açılan bir sayfayı hızlı olarak mobil sürüme aktarabilecek tarayıcı, böylece oldukça kullanışlı bir sürecin kapıları aralanmış olacak. Kayıt altına alınan içerikleri platformlar arasında senkronize de edebilecek tarayıcı, QR kodları okuyabilmesi yanında gizli sekme modunu da bünyesinde barındırıyor. Halen dijital asistan Cortana desteği bulunmayan tarayıcı, buna rağmen sesle arama özelliğine sahip. iOS 11’in “split screen” özelliğine henüz destek vermeyen tarayıcı, isterseniz gizli moduyla ziyaret ettiğiniz sitelerin verilerini cihazlara kaydetmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Edge artık tablet dünyasında

Masaüstünde Chrome, Firefox ve Opera gibi rakiplerin karşısında çok fazla öne çıkamayan tarayıcı, bunu mobilde değiştirmek istiyor.

İlgili Video

Tarayıcının masaüstü sürümü performans testinde