reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Edge

iOS ve Android için Microsoft Edge tarayıcı çıktı [İndir]

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz ay iOS ve Android betasını başlattığı internet tarayıcısı Edge‘nin bugün tam sürümünü indirmeye sundu. Microsoft Edge deneyimini artık mobilde de elde edilebiliyor.

Artık herkesin kullanımına hazır ve açık olan Microsoft Edge, onlarca alternatif arasına dahil oluyor. Masaüstü sürüme benzer şekilde oldukça sade bir arayüzü bulunan Edge, en çok ortak çalışma özelliğiyle dikkat çekiyor. Masaüstünde açılan bir sayfayı hızlı olarak mobil sürüme aktarabilen tarayıcı, böylece oldukça kullanışlı bir sürecin kapıları aralanmış oluyor. Kayıt altına alınan içerikleri platformlar arasında senkronize edebilen tarayıcı, QR kodları okuyabilmesi yanında gizli sekme modunu da bünyesinde barındırıyor. Halen dijital asistan Cortana desteği bulunmayan tarayıcı, buna rağmen sesle arama özelliğine sahip. Gizli moduyla ziyaret ettiğiniz sitelerin verilerini telefona kaydetmeyen Edge, henüz iPad’lere uyumlu değil. Ancak Microsoft bunun ve sekme senkronizasyonunun ilerleyen süreçte kesin olarak geleceğini belirtiyor.

Microsoft Edge

Microsoft Edge artık mobilde de kullanılabilecek

Özellikle Windows 10 bilgisayar kullanan kullanıcılar için güzel bir alternatif oluşturan tarayıcı, ücretsiz olarak aşağıdaki bağlatılardan (Market değişimi gerekebilir) elde edilebiliyor. Rakipleri karşısında nasıl bir performans sunacağı bilinmeyen uygulama, deneyenler tarafından oldukça hızlı olarak nitelendiriliyor. Tarayıcıyı denediğiniz zaman yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.