reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Microsoft Edge

Microsoft Edge, Android tarafında önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

Yazılım devi Microsoft‘un geçtiğimiz gün iOS ve Android için indirmeye sunduğu internet tarayıcısı Microsoft Edge, kısa zaman önce önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Artık herkesin kullanımına hazır ve açık olan Microsoft Edge, resmi çıkış sonrası sadece Android tarafında 1 milyon indirme rakamını geride bıraktı. Birçok kişinin denemek için indirdiğini düşündüğümüz tarayıcı, yine de birçok alternatife rağmen dikkat çekmeyi başarıyor. Word, Excel, PowerPoint ve OneDrive gibi uygulamaları 100 milyonu geride bırakan şirket, Edge ile bu seviyeye ulaşabilir gibi durmuyor ancak hızlı yükseliş yukarıya doğru devam ediyor. Hatırlamak gerekirse masaüstü sürüme benzer şekilde oldukça sade bir arayüzü bulunan Edge, en çok ortak çalışma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Masaüstünde açılan bir sayfayı hızlı olarak mobil sürüme aktarabilen tarayıcı, böylece oldukça kullanışlı bir sürecin kapıları aralanmış oluyor. Kayıt altına alınan içerikleri platformlar arasında senkronize edebilen tarayıcı, QR kodları okuyabilmesi yanında gizli sekme modunu da bünyesinde barındırıyor. Halen dijital asistan Cortana desteği bulunmayan tarayıcı, buna rağmen sesle arama özelliğine sahip. Gizli moduyla ziyaret ettiğiniz sitelerin verilerini telefona kaydetmeyen Edge, henüz iPad’lere uyumlu değil. Ancak Microsoft bunun ve sekme senkronizasyonunun ilerleyen süreçte kesin olarak geleceğini belirtiyor.

Microsoft Edge

Microsoft Edge, mobilde sık sık karşınıza çıkacak

Windows 10 bilgisayar kullanan kullanıcılar için güzel bir alternatif oluşturan tarayıcı, ücretsiz olarak aşağıdaki bağlatılardan (Market değişimi gerekebilir) elde edilebiliyor.