reklamı kapat

POPÜLER

Guardians of the Galaxy Vol. 2 önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

Nisan ayının sonunda vizyona giren Guardians of the Galaxy Vol. 2 gişedeki başarısına başarı katmayı sürdürüyor.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan Guardians of the Galaxy Vol. 2 son zamanların en fazla konuşulan işleri arasında yer alıyor. Başrollerde Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Vin Diesel ve Bradley Cooper’ı görüyoruz. Onlara Michael Rooker, Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Sean Gunn, Sylvester Stallone, Kurt Russell gibi birçok ünlü isim eşlik ediyor.

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Guardians of the Galaxy Vol. 2’nin on günlük sürede dünya genelinde 428 milyon dolar gişe hasılatı elde ettiğini duyurmuştuk. Doğal olarak yapımın sıra sürede 500 milyon dolarlık kazanca ulaşacağını tahmin etmek pek de zor değildi. Her şey tahminlere uygun bir şekilde ilerledi. Böylece Guardians of the Galaxy Vol 2. önemli bir kilometre taşını ardında bıraktı.

Box Office Mojo’nun verilerine göre James Gunn‘ın yönettiği film dünya genelinde 501 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. Bu kazancın 175 milyon doları Amerika’dan, 325 milyon doları ise diğer uluslararası pazarlardan elde edildi. Şimdi herkes ilk filmin toplam kazancı olan 773 milyon dolara ne zaman ulaşılacağını merak ediyor. Guardians of the Galaxy Vol. 2’nin gişedeki hızına bakılırsa bu oldukça kısa sürede gerçekleşebilir.