reklamı kapat

POPÜLER

Guardians of the Galaxy Vol. 2 gişede tozu dumana kattı

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan Guardians of the Galaxy Vol. 2 sonunda Amerika’da da gösterime başladı. Dünya genelinde on gündür vizyona olan film büyük bir kilometre taşını ardında bırakmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi yönetmenliğini James Gunn‘ın üstlendiği serinin ikinci halkası yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Başrollerde Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Vin Diesel ve Bradley Cooper yer alıyor. Onlara Michael Rooker, Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Sean Gunn, Sylvester Stallone, Kurt Russell gibi isimler eşlik ediyor.

Marvel Studios tarafından sinemaya aktarılan Guardians of the Galaxy Vol. 2 on günde dünya genelinde 428 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu kazancın sadece 145 milyon doları Amerika sınırları içinde elde edildi. 283 milyon dolar ise filmin daha erken vizyona girdiği uluslarası pazarlardan geliyor. Bu noktada belirtmekte yarar var serinin ikinci filmi 200 milyon dolarlık bir bütçe ile beyaz perdeye taşınmıştı. Her ne kadar bu miktarın içinde tanıtım ve reklam masrafları olmasa da, Guardians of the Galaxy Vol. 2 şimdiden Marvel’ın kara geçmesine yardımcı oldu.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 bu hızla devam ederse kısa bir süre sonra 500 milyon dolar barajını geride bırakacak. İlk filmin toplam kazancı olan 773 milyon dolara ne zaman ulaşılacağı ise büyük merak konusu.

YORUMLAR