reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen; yeni Polo, T-Roc, Touareg ve Jetta’nın tarihlerini açıkladı

Almanya’da düzenlenen toplantıyla açıklanan yol haritasında A’dan Z’ye Volkswagen’in tüm yeni modellerinin üretimine başlanacağı tarihler resmiyet kazandı.

2017 içerisinde sunmayı planladığı araçlar arasında son resmi tanıtım etkinliği geçtiğimiz Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı‘nda Arteon ile yapan Volkswagen yakın zamanda yeni modelleriyle karşımızda olacak. Polo, Touareg ve yeni kompakt SUV modeli T-Roc‘un test sürecini tamamlama aşamasında olan marka her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantıda tüm modellerinin üretim bandına çıkacağı tarihleri resmi olarak açıkladı. Almanya’nın Wolfsburg kentinde düzenlenen toplantıda Avrupa pazarı dışında Uzak Doğu’da satışa çıkacak olan modellerle ilgili de detaylar verildi.


Markanın açıkladığı yol haritasında şubat ayı içerisinde Atlas ve Up modellerinin mart ayındaysa Arteon ile Tiguan’ın uzun versiyonunun üretim bandına çıktığını ve sürecin devam ettiğini görüyoruz. Haritada bizleri ilk olarak Haziran ayında üretim hattına çıkacak olan yeni Polo bekliyor. Yaz dönemi içerisinde üretimine başlanacak diğer modellerse markanın hibrit modeli Phideon (Çin) ve T-Roc olacak. Kasım ayına gelindiğinde Volkswagen’in üretim tesisleri yeni Touareg için iş başı yaparken aralık ayında yeni jenerasyonuyla sunulacak Jetta‘nın üretimine başlanılacağı açıklandı.

Tüm bu tabloyu kısaca özetlediğimizde ülkemizi de baz alarak sırasıyla üretimine başlanan modellerin dışında Polo, T-Roc, Touareg ve son olarak Jetta’nın satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Bu da yüksek ihtimalle Jetta ile birlikte yeni Touareg’in de 2018 yılında satışa sunulacağı anlamına geliyor. Polo ve T-Roc’un ise bu yılın son dönemlerinde satışa sunulması bekleniyor.