reklamı kapat

POPÜLER

Resmi tanıtım öncesi Volkswagen Polo’nun prototipine son kez yakından bakın [Video]

Volkswagen’in üretildiği ilk yıldan beridir 14 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştırmayı başardığı kompakt temsilcisi Polo’nun yeni modeli için ger isayım sürerken resmi kaynaklardan prototipi detaylı şekilde gösteren bir video paylaşıldı.

Mart ayı içerisinde Volkswagen’in Güney Afrika’da gerçekleştirdiği test sürecinde ortaya çıkan yeni nesil Polo için artık geri sayıma marka yetkilileri de geçmiş durumda. İlk detaylarında belirttiğimiz gibi yeni SEAT Ibiza ve Skoda Fabia’da da kullanılan MQB A0 platformuyla birlikte gelecek olan Polo ebatsal olarak da ufak geliştirmeleri beraberinde getiriyor. Bu geliştirmeyle birlikte bagaj hacmi ve iç yaşam alanı konusunda da kullanıcılarını bir adım ileriye taşıyacak olan yeni nesilin prototip versiyonu Volkswagen’in Youtube kanalı üzerinden yayınladığı video ile son kez kendini gösterdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eylül ayı içerisinde kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilecek olan Polo’da platformla birlikte güç ünitesinde de yenilik bekleniliyor. Volkswagen’in Golf ile birlikte sunmaya başladığı 1.5 litrelik TSI motorla sunulması gündemde olan Polo’da 1.0 litrelik üç silindirli motor da halen masada gözüken seçenekler arasında. Multimedya sisteminde de önemli geliştirmelerle gelecek olan Polo’nun GTI versiyonunda 2.0 litrelik TSI motoru göreceğiz. Volkswagen’in resmi kaynaklarından paylaştığı videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR