reklamı kapat

POPÜLER

1.0 litrelik doğal gazlı motor opsiyonuyla sunulan 2018 Volkswagen Polo’nun öne çıkan özellikleri [Video]

Volkswagen Polo’nun Berlin’de düzenlecek tanıtım etkinliği nihayet gerçekleşti.

Sabah saatlerinde ilk görselleri ortaya çıkan altıncı jenerasyon Volkswagen Polo’nun tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Geçtiğimiz dönemde sizlerle paylaştığımız detaylardaki gibi yeni Ibiza’da da kullanılan MQB A0 platformu üzerine inşa edilen altıncı jenerasyonun bu yapıyla daha da büyüyeceğini zaten bekliyorduk ve nitekim öyle de oldu. Toplamda 4.053 milimetrelik uzunluğuyla bu zamana kadar üretilmiş en uzun jenerasyon olan yeni Polo’da artan aks mesafesiyle birlikte yüzde 25 oranında bir bagaj hacim artışı söz konusu. Değişimle birlikte bagajda 351 litrelik bir kullanım alanı sunan yeni Polo dış tasarımdan çok içeride kullanıcıları cezbedecek gibi gözüküyor.


Ortaya çıkan ilk tasarım detaylarıyla bazı kesimlerce yoğun eleştirilere maruz kalan Volkswagen iyileştirmenin büyüğünü içeride yapmış diyebiliyoruz. Sürücü ekranı dahil olmak üzere multimedya sistemini de tamamen elden geçiren marka geliştiricileri burada çok daha üst segment bir deneyim vadediyor. Baz donanımında 6.5 inç en üst donanımında 8 inç multimedya ekranla (Volkswagen modelleri arasında ilk kez kullanılan yeni versiyon.) gelen yeni Polo donanım seviyesi yükseldikçe Beats ses sistemi (Polo Beats özel versiyonunda), kablosuz telefon şarjı, anahtarsız çalıştırma, kör nokta uyarı, yarı otonom park asistanı, arka trafik asistanı ve adaptif hız sabitleyici gibi özelliklere kavuşuyor. Volkswagen’in yeni Polo’nun giriş seviyesinde bile LED gündüz farlarını standart olarak verdiğini de belirtmekte fayda var. Polo’da toplamda 14 farklı renk, 12 farklı jant ve 13 farklı konsol yapılandırması yapmak mümkün.


Motor seçeneklerinde de oldukça zengin olan yeni Polo başlangıcını beklenildiği gibi güç değerleri 65 PS ile 115 PS arasında değişen 1.0 litrelik benzinli üniteyle yapıyor. Yine Golf ile aileye dahil olan 1.5 litrelik TSI motorun da sunulacağı Polo ailesinin en tepesinde 2.0 litrelik benzinli motoruyla 200 PS güce sahip olan ve 0’dan 100’e 6.7 saniyede çıkabilen GTI var. Dizel motor seçeneğinde 1.6 litrelik ünitenin kullanıldığı Polo’da ilk kez geçtiğimiz yıllarda Golf‘te gördüğümüz sıkıştırılmış doğal gazla çalışan motorun 90 PS güç üreten 1.0 litre hacimli versiyonu da sunuluyor. Volkswagen Polo Almanya’da 12.975 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

VİDEO

VİDEO