reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen T-Roc ilk resmi test görüntüleriyle karşımızda [Video]

Volkswagen’in resmi Youtube kanalı üzerinden yayınlanan görüntülerle T-Roc’un sürüş dinamikleriyle ilgili ilk bilgiler de ortaya çıkıyor.

Volkswagen’in kompakt SUV segmentinde sunmaya hazırlandığı yeni modeli T-Roc için geri sayım sürüyor. Geride bırakmaya hazırlandığımız nisan ayının ilk yarısınında kamuflajsız olarak görüntülendiği belirtilen ve detaylarını sizlerle paylaştığımız modelle ilgili Volkswagen kaynaklarından nihayet resmi ve detaylı görüntüler geldi. Arteon‘da olduğu gibi ilk olarak kamuflajlı haliyle test görüntülerini resmi kaynaklarca yayınlanan T-Roc’ın sürüş dinamiklerini de ilk kez bu kadar yakından görme şansına erişiyoruz. Nissan Juke ve Renault Captur gibi rakiplerin karşısına çıkacak olan T-Roc altyapısal olarak klasik Volkswagen parçalarını barındırıyor.


Autocar’ın kamuflajsız olarak görüntülediği versiyonun aksine önemli oranda farklılıkları barındıran kamuflajlı versiyonda karakteristik önemli farklar yer alacak gibi gözüküyor. Dört tekerlekten çekiş altyapısı opsiyonel olarak sunulacak olan T-Roc Volkswagen’in yeni MQB A0 platformu üzerine geliştiriliyor. Dizel ve benzinli motor seçenekleriyle gelecek olan modelde markanının 1.0 litre ve 1.5 litre hacimli yeni motorlara da yer verebileceği ifade ediliyor. Dört tekerlekten çekiş sisteminin sadece DSG şanzımanla sunulacağı T-Roc’ın önümüzdeki ay içerisindeki tanıtım ekinliğinin ardından Ağustos ayında kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda sergilenmesi bekleniyor. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.