reklamı kapat

POPÜLER

T-Roc Cabriolet

Volkswagen’in son gözdesi; karşınızda yeni T-Roc Cabriolet

Alman otomotiv devi Volkswagen, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen T-Roc Cabriolet modeli için resmi bilgileri yayınladı.

Volkswagen, Frankfurt Otomobil Fuarı’na az bir süre kala bir sürpriz yaparak T-Roc Cabriolet modelinin detaylarını meraklıları ile paylaştı. Geçtiğimiz senelerde tanıtılan T-Cross Breeze Concept modeli ile benzerlikler taşıyan T-Roc Cabriolet, temele indiğimizde normal bir T-Rock’dan çok da farklı değil. 9 saniyede açılmayı başaran kumaş tavan hem açık hem de kapalıyken oldukça şık duruyor. Tavan açma işleminin en fazla 30 km/s hızında yapabildiğinizi de hatırlatalım. Tiguan ve Atlas’ta olduğu gibi MQB platformu üzerine geliştirilen T-Roc Cabriolet, standartta ön tekerlekten çekişli altyapı üzerine inşa edilirken, Volkswagen’in 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. Motor seçenekleriyle Tiguan’a yakın olan T-Roc’ta, üç adet dizel ve üç adet benzinli olmak üzere altı farklı motor seçeneği sunuluyor. Manuel ve 7 ileri DSG ile kombin edilecek olan bu motor seçenekleri sunulan pazara göre değişiklik gösterecek. Avrupa’da 2020 yılında çıkması beklenen T-Roc Cabriolet maalesef Türkiye’de görme ihtimalimiz oldukça düşük.

Volkswagen, T-Cross için dizel motorları açıklamıştı

Motorla ilgili paylaşılan verilere ilk olarak vadettiği performans rakamlarından bakmaya başlayalım. Güç bazında 94 birim tork bazında ise 250 birimlik rakamlarla karşımıza çıkan 1,6 TDI makine bu karakterle ihtiyaç odaklı bir çerçeve çiziyor. Araçlarına 5 ileri manuel veya 7 ileri çift kavrama şanzıman ile bu motoru dahil edebilecek olan kullanıcılar 0’dan 100’e hızlanmalarını 12,5 saniyede tamamlayabilecek. WLTP standartları kapsamında yapılan testler sonucunda elde edilen yakıt tüketimi ise 100 kilometre için 5,3 litre olarak veriliyor. Karbon salınım noktasındaysa kilometrede 140 gramlık bir değer karşımıza çıkmakta. Yurt dışında 23.838 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan seçeneğin Türkiye pazarındaki geleceği de önümüzdeki süreçte netlik kazanacak. Kim bilir belki bu süreçte bir T-Roc Cabriolet duyurusu da alırız.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı