reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30 ailesinin dünyanın en iyisi olacak özelliği

Merakla beklenen  Huawei Mate 30 ailesine yönelik güzel bir detay daha ortaya çıktı. Modeller kablosuz şarj konusunda da çok iddialı geliyor.

19 Eylül tarihinde resmi olarak lanse edilecek denilen Huawei Mate 30 ailesi, yeni gelen bilgilere göre 25W gücünde kablosuz şarj desteğini bünyelerinden barındıracak. Bu konuda 20W kablosuz şarj sunan Xiaomi Mi 9‘u geride bırakarak liderliği ellerine alacak telefonlar, kablolu olduğu kadar kablosuz olarak da çok hızlı olarak şarj edilebilecek. Bunun için harici bir şarj cihazı tanıtacağı ve satışa sunacağı tahmin edilen firma, pil kapasitesinde devrim yapmayacak ancak şarj süresini ciddi olarak hızlandıracak gibi görünüyor. Bu da elbette Huawei Mate 30 modellerini bekleyenleri sevindiriyor. Ailede Mate 30, Mate 30 Pro ve Mate 30 5G yer alıyor. Mate 30 Lite da seride ancak o ayrı bir klasmanda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ailesi hakkında genel bir özet yaparsak

Modellerden Mate 30 Pro artık biliyorsunuz 90 Hz bir OLED ekran ile yolda bulunuyor. 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı belirtilen modelin arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı belirtiliyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu açıklanıyor.

Her iki model de gücünü TSMC’nin yeni 7 nm EUV üretim tekniğiyle hazırlanan Kirin 990 işlemciden ve an az 8 GB RAM‘den alıyor. Android ile gelmeme ihtimalleri devam eden akıllı telefonlar, bunun yerine  HarmonyOS işletim sistemiyle tanıtılabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi