reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro için heyecanlandıran resmi video [İzle]

Çok yakında karşımıza çıkacak Huawei Mate 30 Pro, birçok alanda yılın en iyi modeli olacak gibi görünüyor. Firma modelin gündemde tutmaya devam ediyor.

18 Eylül tarihinde normal Mate 30 ile beraber tanıtılacak Huawei Mate 30 Pro, Çin dışına hemen çıkmayacak olsa da çok merak ediliyor. Kısa süre önce OnLeaks tarafından sızdırılan telefon, biliyorsunuz yüksek açıya sahip kavisli kenarlara ve bir ekran çentiğine sahip. Arkasında yer alan yuvarlak kamera modülü ve bu modülü çevreleyen ilginç halkasıyla dikkat çeken telefon, yeni reklamda büyük artış getireceği alanlara odaklanıyor. Yukarıda izleyebileceğiniz video direkt olarak yüksek hızda yavaş çekim (En az 960 fps), hızlı kablosuz şarj (30W beklentisi var), bağlantı (5G desteği) ve aşırı yüksek düşük ışık performansına odaklanıyor. Bu konularda pazarın en iyi olacak izlenimi oluşturan model, Android lisansı alınamadığı için birçok pazarda çok önem çıkamayacak ancak yine ciddi ses getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hangi teknik detaylara sahip?

Artık ezberlendiği üzere 6,6 inç 90 Hz bir OLED ekran üzerine kurulacağı aktarılıyor. Ancak bu telefon özellikle kamera ile öne çıkıyor. Modelin arkasında ise 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. 4.500 mAh pil üstüne kurulacak telefonun, kablo üstünden 55W kablosuz olaraksa 25W gücünde hızlı şarj edilebileceği tahmin ediliyor. Mate 30 Pro gücünü burada tanıtılan Kirin 990 5G / Kirin 990 işlemciden alıyor.