reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Netleşen tasarımıyla karşınızda iddialı amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro için tasarım artık iyice netleşti. Model kesin olarak bir ekran çentiğiyle geliyor.

Mate 30 ile beraber lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro, yeni bir koruyucu camın sızıntısıyla tasarımını iyice netleştirdi. Ben Geskin’in hazırladığı yukarıdaki taslak tasarımda da görebileceğiniz üzere telefon bir ekran çentiğine sahip. Mate 20 Pro’da da olduğu gibi Face ID benzeri gelişmiş bir yüz tanıma donanımı taşıyan telefon, bu açıdan boş bir çentikle gelmiyor. Android dünyasında biliyorsunuz böyle güvenli yüz tanıma yapan çok fazla cihaz bulunmuyor. Genel olarak oldukça ince çerçevelere ve yüksek kavisli kenarlara sahip olan cihaz, daha önce ortaya çıktığı üzere arkasında yuvarlak bir kamera modülü taşıyor. Bu modülün içinde P30 Pro’nun kamera sistemi üzerine kurulan dörtlü kamera yer alıyor. Burada gerçekten çok yüksek bir beklenti bulunuyor.

Huawei Mate 30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hakkındaki teknik detaylar şöyle

Telefonun 90 Hz bir OLED ekran ile geleceği en çok heyecanlandıran detaylar arasında yer alıyor. Gücünü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı ve 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı da söylentiler arasında. Bunun haricinde teknik bir detayın olmadığı telefon, kutusundan Android Pie ile çıkacak deniyor. Firma gelecek cihazlarında Android kullanmak istiyor. Çünkü HongMeng OS akıllı telefonlar için tasarlanmamış.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 için çıkan ilk video