reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro’da ekran çentiği var mı?

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro için tasarıma yönelik yeni bir sızıntı daha yapıldı. Bu şekilde modelin çentiği olup olmadığı kesinleşti.

Mate 30 ailesinin en önemli modeli Huawei Mate 30 Pro, ortaya çıkan aşağıdaki sızıntıya göre kesin olarak bir ekran çentiğiyle geliyor. Ancak burada sadece selfie kamerasını taşıyan “boş bir çentik” yer almıyor. Görüldüğü kadarıyla modelin nispeten ufak çentiğinde Mate 20 Pro’da da olduğu gibi Face ID benzeri gelişmiş bir yüz tanıma donanımı yer alıyor. Üç boyutlu algılama yapabilecek bu sistem, kişilere yüzde 100 yakın güvenli bir yüz tanıma sunacak gibi görünüyor. Oldukça ince çerçeveler üzerine kurulan ve kenar kavis açısı yüksek olan cihaz, biliyorsunuz arkasında yuvarlak ya da dikdörtgen bir kamera modülü taşıyor. Bu modülün içinde P30 Pro’dan daha iyi dörtlü bir kamera sistemi yer alıyor. Daha önce motorlu bir ön kamera ile tam ekran deneyimi sunacağı söylenen telefon, en azından işlevsiz bir çentik taşımıyor olmasıyla sevindiriyor.

Huawei Mate 30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hakkındaki diğer bilgilerimiz şöyle

Telefonun 90 Hz bir OLED ekran ile geleceği en önemli sızıntılar arasında yer alıyor. Bunun haricinde cihazın gücünü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı, 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı da söylentiler arasında.Bunun haricinde teknik bir detayın olmadığı telefon, kutusundan Android Pie ile çıkacak deniyor. Mate 30 ailesinde firmanın HongMeng OS kullanma ihtimali pek bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 için çıkan ilk video