reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Etkileyici tasarım artık netleşti; Huawei Mate 30 Pro için yeni sızıntı

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro, tasarımsal olarak etkileyici görünüyor. Yeni yapılan sızıntı ile artık bu konuda bir sürpriz kalmıyor. 

Tahminlere göre eylül ayında resmi olarak lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro, gündemden düşmüyor. Bugün arkasındaki yuvarlak modülde 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer aldığını öğrendiğimiz telefon, özellikle tasarımıyla büyük ses getirecek gibi görünüyor. Sağlam kaynak Ice Universe’in Full-Display 2.0 olarak isimlendirdiği bu tasarım, aşağıdaki yeni ekran koruyucu sızıntısının da gösterdiği üzere inanılmaz kavisli kenarları karşımıza getiriyor. Bu sayede çerçevesiz bir görünen telefon, bu yapıyı normal Mate 30’la da paylaşacak deniyor. Yeni sızıntı telefonun geniş çentiği de artık netleştiriyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu çentik boş değil. Her iki modelde de Mate 20 Pro’da olduğu gibi Face ID benzeri gelişmiş bir yüz tanıma donanımı yer alıyor. Bu donanım ile telefonlar iPhone’lar gibi güvenli üç boyutlu yüz tanıma yapabiliyor. Android dünyasında bunu sunan çok cihaz olmadığından, çentik Huawei Mate 30 Pro‘nun büyük eleştiri alacak yanları arasında yer almıyor. Elbette çentiksiz tasarım daha güzel ancak en azından bir amacı olan çentik kullanılması sevindiriyor.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hakkındaki diğer detaylar ise şöyle

Tekrar baktığımız zaman telefon 90 Hz bir OLED ekran ile yolda bulunuyor. Gücünü Snapdragon 855 Plus kadar performanslı Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı ve 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı söylenen modelin, kutusundan normal Mate 30 ile benzer şekilde Android Pie ile çıkacağı da belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 ilk tanıtım videosu