reklamı kapat

POPÜLER

General Motors Baojun 510

Başlangıç fiyatı 11.000 doların altında; General Motors imzalı Çinli SUV artık CVT şanzımanlı

İki yıl gibi kısa süre içerisinde ciddi satış rakamları yakalayan Baojun 510, General Motors genlerini içeren güncellemeleriyle daha cazip hale getirildi.

General Motors ortaklık girişimlerinin Uzak Doğu pazarındaki en büyük kısmı SAIC üzerinden devam ediyor. Çin’in en büyük otomobil üreticisi konumunda olan marka ile pazara önemli modeller sunan GM, süreç içerisinde elektrik kulvarına da giriş yaptı. Sıkı LOG takipçilerinin fiyatı 5.000 dolarlık fiyatıyla önemli değerler sunan Baojun E100, bu birlikteliğin giriş seviyesindeki önemli isimlerinden birisi olarak hafızalarımızda. Aynı markanın geleneksel üniteler taşıyan SUV ürün gamı için de benzer şeyleri söylemek mümkün. Kasım 2017’de tanıtımı gerçekleştirilen 530 modeliyle tasarım konusunda da takdir toplamayı başaran markanın 2020 model hamleleri de kendisini göstermeye başlıyor. Bu kapsamda CVT şanzımanla donatılan ailenin en ufak SUV modeli Baojun 510, uygun fiyatıyla kullanıcıların dikkatini çekmeye devam edecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Baojun 510, General Motors yelpazesinden izler taşıyor

Modelin 2020 yılıyla birlikte elde ettiği yeni şanzıman, otomatikleştirilmiş manuel ünitenin yerini almaya hazırlanıyor. Sürekli değişken yapıda olan bu ünite, 1,5 litrelik benzinli motor seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak. Yaklaşık 105 beygir güç ve 135 Nm tork üreten bu ünitenin kullanıcı dinamiklerinde hissedilir iyileşmeyi beraberinde getireceğine vurgu yapılıyor. Baojun 510 yeni motor/şanzıman kombinasyonuyla birlikte içerisinde Ekonomik ve Sport’un olduğu sürüş modlarını da sunmaya başlayacak. Markanın iddiasına göre her şeyin bir araya gelmesiyle de daha tutarlı bir sürüş deneyimi elde etmek mümkün. Kokpit bölümünde yapılan malzeme değişiklikleriyle kalite algısı da artırılan modelin, yalıtım konusunda da ileriye taşındığını görüyoruz. Çin pazarında 10.750 dolarlık başlangıç fiyatıyla sunulacak olan 510, üst paketlerle birlikte 12.000 doların üzerindeki seviyelere de çıkabiliyor. 2017 yılından itibaren sunulan araç 800.000 adetlik satış rakamıyla ailenin en çok satanlarının başında geliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Mitsubishi Pajero Sport ve öne çıkan özellikleri