reklamı kapat

POPÜLER

Baojun E200

General Motors’un elektrikli macerasında menzili artırma vakti; Baojun E200

Uzak Doğu pazarında hatırı sayılır bir satış rakamı elde eden E100’ün üstüne yerleşecek olan Baojun E200, menzil değeri ve tasarımıyla dikkat çekecek.

Yaşanan kur dalgalanmalarıyla birlikte otomobillerin ve benzin fiyatlarında can yakan seviyeleri yaşamaya devam ediyoruz. Sıfır araçlara yansıyan zamların ikinci ellere de yansıma konusunda hiç zaman kaybetmemesi araç sahibi olmak isteyenleri bir hayli düşündürüyor. Bunun karşı tarafında nispeten olumlu olarak sayabileceğimiz noktada ise, artık elektrikli otomobillerin kullanıcı cephesinde daha fazla düşünülmesi var. Mercedes, Audi ve BMW gibi markaların hızlı adımlarla atacağı adımların eşiğinde, henüz Avrupa pazarında olmayan markalar da meraklılarının ilgisini çekiyor. General Motors‘un Çin pazarında ortak operasyon yürüttüğü SAIC ve Wuling bu anlamda LOG okuyucuları tarafından hatırı sayılır geri dönüşler aldı. Kısa süre önce güncellenen E100 modeliyle başlayan uygun fiyatlı bu seçenek furyasına şimdi de E200 imzası atılabilir. Özellikle tasarım olarak E100’a göre çok daha dikkat çeken model menzil konusunda da kardeşinin ciddi oranda önünde yer alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paylaşılan ilk parçalar

Teknik değerleri incelediğimizde ilk olarak dikkatimizi 270 kilometre gibi gerçekten memnun edici bir menzil değeri karşılıyor. Bu değerin yenilenen E100’da 200 kilometre dolaylarında seyrettiğini düşündüğümüzde fark çok daha net bir şekilde anlaşılabiliyor. Lakin yinede bu menzil değerinin, kullanım şartlarıyla bağlantılı olarak 210 kilometreye kadar gerileyebildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Elektrik motor kısmında ufak geliştirmeleri beraberinde getireceğini öğrendiğimiz modelin diğer teknik detaylarıysa henüz açıklanmış değil. Geliştirme kapsamında ise klima ve kokpit çizgileri şu aşamada ön plana çıkıyor. Ebatsal olarak Smart ailesiyle benzerlik göstereceğini tahmin ettiğimiz modelle ilgili diğer detayları kısa süre içerisinde alacağız.

Ortalama 240 kilometre menzil vadeden Baojun E200'ü satın almayı düşünür müydünüz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...