reklamı kapat

POPÜLER

amazon

Apple’ın ardından Amazon’dan da büyük bir başarı

2018’de dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi Apple olmuştu. Apple’ın ardından 1 trilyon dolarlık şirkete ulaşan bir diğer şirket Amazon oldu.

Apple’la sıkı bir yarışın ardından borsa değeri 1 trilyon dolara ulaşan Amazon büyük bir başarıya imza attı. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de açılmaya hazırlanan Amazon’un hisse başı değeri 2.050 dolara ulaştı. Şirketin 1 trilyon dolarlık borsa değerine ulaşmasıyla Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’ta servetine servet kattı. Servetini 2,6 milyar dolar artıran Bezos’un serveti 167,3 milyar dolara ulaştı. Bu yılın ikinci çeyreğinde net karı 2,5 milyar dolar olan Amazon’un net karının üç çeyrek üst üste 1 milyar doların üzerinde gerçekleştiğini belirtelim. Amazon’un bu yılın ikinci çeyreğindeki geliri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39,4 artışla 52,89 milyar dolara yükselmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon Türkiye’ye ne zaman gelecek

Hürriyet Gazetesi yazarı Jale Özgentürk, şirketin Türkiye ile ABD arasında yaşanan krizden dolayı endişe duyduğunu, “iPhone’ların balyozla kırıldığı bir dönemde Türkiye’ye girmek doğru değil” düşüncesinin hakim olduğunu kısa bir süre önce belirtmişti. Özgentürk, Amazon’un eylül sonu veya en geç ekim ayında Türkiye’de start vereceğini ifade etmişti.

İlginizi çekebilir

HomePod’un tanıtım videosu