reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

microsoft

Apple’ın ardından 2 trilyon dolara ulaşan yeni şirket belli oldu

Windows 11‘i tanıtan Microsoft önemli bir başarıya imza attı. CNN Business‘ın aktardığı habere göre Microsoft, Apple’ın ardından 2 trilyon dolarlık ikinci şirket oldu.

Advertisement

IDC ve Canalys’in raporuna göre PC pazarı 2020’de yüzde 10’un üzerinde büyüdü ve bu yıl da büyümenin devam ettiği belirtiliyor. Microsoft’un başarıya ulaşmasında Surface cihazlarının, Xbox içeriklerinin ve bulut hizmetlerinin rolünün büyük olduğunu söylemek mümkün. Şirketin geçtiğimiz yıl bulut hizmetinden 48 milyar dolar gelir elde ettiği söyleniyor. Pek tabii kısa bir süre önce duyurulan Windows 11‘in etkisinin de büyümedeki rolü büyük. Bu hafta başında 2 trilyon doların üzerine çıkan Microsoft’un pandemide rekor bir büyümeye imza attığını belirtebiliriz. Şirket 1 trilyon dolar barajını ise 20219 yılının haziran ayında geçmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve Microsoft haricinde listede hangi şirketler yer alıyor?

Apple ise bu rakama 2018 yılında ulaşmıştı. Apple ve Microsoft’un ardından listenin üçüncü sırasında Amazon yer alıyor. Amazon kısa bir süre önce 1,7 trilyon değere ulaşmıştı. Listenin dördüncü sırasında Google ve beşinci sırasında Facebook yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S