reklamı kapat

POPÜLER

Apple Store

Piyasa değeri 2.5 trilyon dolara ulaşan ilk şirket belli oldu

Apple, 2.5 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan ilk ABD’li şirket oldu. Geçtiğimiz yıl 2 trilyon dolar değere ulaşarak önemli bir başarıya imza atan şirket, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Şirketin hisselerinin çarşamba günkü işlemlerde yüzde 2’den fazla yükseldiği belirtiliyor. Apple’ın hisselerinin 2021’in başından bu yana yüzde 14,33 arttığı söyleniyor.

Apple’ın hisse değerinin yükselmesinde M1 işlemcisinin payının önemli olduğu ifade ediliyor. Şirket, geçtiğimiz yılın haziran ayında düzenlenen WWDC etkinliğinde Apple Silicon işlemcisini duyurmuştu. Apple duyurunun ardından M1 işlemcisini cihazlarında kullanmaya başlamıştı. M1 işlemcisine olan övgüyle birlikte satışların da arttığı dile getiriliyor.

Pek tabii iPhone 12 satışlarının da büyümedeki etkisi büyük. Dünyanın en çok satan 5G telefonlarından olan iPhone 12 önemli bir başarıya imza attı. Şirketin önümüzdeki dönemde sunacağı yeni cihazlarla piyasa değerini daha da artırması bekleniyor. Analistler şirketin piyasa değerinin 3 trilyon dolara ulaşacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 13 ailesiyle birlikte piyasa değerini daha da yukarı taşıması bekleniyor

Şirket eylül ayında iPhone 13 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 13 modellerine olan ilginin de fazla olacağı konuşuluyor. Apple bir taraftan da artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin ilk akıllı gözlüğünü önümüzdeki yıl satışa sunması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni katlanabilir elektrikli bisiklet modellerinden