reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple yeni başarısıyla bir ilke daha imza atıyor

Apple yaklaşık iki yıl önce, 1 trilyon dolar değere ulaşarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Şirket iki yıllık sürenin ardından marka değerini 2 trilyon dolara çıkardı.

Şirket böylece ABD’nin 2 trilyon dolar piyasa büyüklüğüne ulaşan ilk şirketi oldu. Şirketin hisseleri yüzde 1’in üzerinde yükselişle 470 dolara yaklaştı ve şirketin değeri de ilk kez 2 trilyon doların üzerine çıktı. Hisse senedinin beş ayda iki katından fazla artan Apple’ın petrol devi Saudi Aramco’nun değerini geride bıraktığı ifade ediliyor. Apple’ın 30 Temmuz’da yayınlanan üçüncü çeyrek mali gelir raporunda 59,7 milyar dolarlık rekor gelir bildirmesinin ardından 2 trilyon dolarlık hedefe ulaşıldı. Analistler bu yıl Apple’ın hisse fiyatındaki yüzde 60’lık kazancını Apple CEO’su Tim Cook tarafından sağlanan üstün liderliğe bağlıyor.

iPhone sevkiyatlarının zirve yaptığı yıl olan 2015’te şirket, yeni iPhone modelleri satmaya odaklanmak yerine, dünya çapındaki çok sayıda iPhone kullanıcısına yinelenen abonelikler satarak daha yüksek kar marjları elde edebileceğine karar verdi. Apple, 2016 mali yılında kazanılan 25 milyar dolar olan Hizmet gelirini bu mali yılda 50 milyar dolara çıkarmayı hedefledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 12 ailesini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor
Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. 5G’li iPhone 12’nin başlangıç fiyatının 649 dolar olacağı söyleniyor. 12 Max modeline Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan Pro modeli ise 999 dolardan başlayacak deniyor. En üstteki dev model 12 Pro Max ise 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni modellerle ilgili tüm detayların ekim ayında düzenelencek etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor. Yeni modellerle ilgili yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli