reklamı kapat

POPÜLER

TCL

TCL imzalı giyilebilir ekran için geri sayım başladı; işte son detaylar

TCL giyilebilir ekranını geçtiğimiz ocak ayında lanse etmişti. Şirket bu ekranını önümüzdeki ay satışa sunmaya hazırlanıyor.

İlk olarak Avusturalya’da satışa sunulacağı açıklanan ekranın ilerleyen aylarda diğer ülkelerde de satışa sunulması bekleniyor. Giyilebilir ekranın Türkiye’de de satışa sunulup sunulmayağı ise henüz belli değil. Sony’nin iki adet Full HD çözünürlüklü micro OLED ekranın yer aldığı TCL Wearable Display, 4 metre uzaklıktan 140 derece inçlik bir görüntü deneyimi sunuyor. TCL’nin belirttiğine göre giyilebilir cihaz 4K çözünürlükte 3D içeriklere destek veriyor. Cihazda aynı zamanda stereo hoparlörler de bulunuyor. TCL’ye göre, giyilebilir cihaz “3D 4Kiçeriği” de destekliyor ve entegre stereo hoparlörlere sahip. Akıllı telefonlar haricinde tabletlere, dizüstü bilgisayarlara veya USB-C destekli cihazlarla iletişim kurabilen giyilebilir ekran, oyun konsollarıyla da uyumlu şekilde çalışıyor.

Güneş gözlüğü tarzındaki tasarım da kullanıcıların çevresel görüşlerini engellemiyor. Cihaz gücünü mobil cihazlardan aldığı için bir pili bünyesinde barındırmıyor. Bir işlemcinin de kullanıldığı giyilebilir ekranın gözlük takan kişilere göre tasarlandığı ve gözlüklerin üzerine oturacak şekilde ayarlanabildiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TCL imzalı giyilebilir ekran hafif tasarımıyla dikkat çekiyor

Giyilebilir ekran tek başına 100 gram ağırlığında. Giyilebilir ekranda ivmeölçer, jiroskop ve pusula gibi sensörler de yer alıyor. Cihazın satış fiyatı henüz açıklanmış değil. Önümüzdeki ay gözlüğün fiyatının netlik kazanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor