reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

TCL Wearable Display

TCL imzalı giyilebilir ekran ve öne çıkan özellikleri

TCL giyilebilir ekranını bu yıl piyasaya sunmaya hazırlanıyor.  Daha önceden prototip aşamasında olan gözlük sonunda final versiyonuyla karşımıza çıktı. Sanal bir televizyon olarak da çalışabilen cihaz TCL Wearable Display adını taşıyor.

Advertisement

Sony’nin iki adet Full HD çözünürlüklü micro OLED ekranın yer aldığı cihaz, 4 metre uzaklıktan 140 derece inçlik bir görüntü deneyimi sunuyor. Akıllı telefonlar haricinde tabletlere, dizüstü bilgisayarlara veya USB-C destekli cihazlarla iletişim kurabilen giyilebilir ekran, oyun konsollarıyla da uyumlu şekilde çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güneş gözlüğü tarzındaki tasarım da kullanıcıların çevresel görüşlerini engellemiyor. Cihaz gücünü mobil cihazlardan aldığı için bir pili bünyesinde barındırmıyor. Bir işlemcinin de kullanıldığı giyilebilir ekranın gözlük takan kişilere göre tasarlandığı ve gözlüklerin üzerine oturacak şekilde ayarlanabildiği belirtiliyor.

TCL Wearable Display, Türkiye’de satışa sunulacak mı?

TCL, giyilebilir ekranın bu yıl belli ülkelerde satışa sunulacağı ifade ediliyor. Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı da henüz belli olmayan cihazın fiyatıyla ilgili bir bilgi ise henüz paylaşılmış değil.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli