reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE için endişe yaratan çıkış iddiası

Samsung Galaxy S21 FE çok uzun zamandır gündemde yer alıyor. Model bugün ise kötü bir haberle ses getirmiş durumda.

Samsung Galaxy S21 FE, en son duyduğumuz kadarıyla 2021’in sonuna kalacak. Bu açıdan telefonun ekim ya da aralık ayları arasında lanse edileceği söyleniyor.

Ancak buna rağmen, yani yıl sonunda çıkış yapılacak olmasına rağmen telefonun global çip sıkıntısından etkileneceği aktarılıyor. Bu yüzden de telefonun sadece belirli pazarlarda satılacağı aktarılıyor.

Bu pazarların şimdilik Avrupa ve ABD olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Burada Avrupa üzerinden Türkiye pazarının es geçilmeyeceği düşünülüyor ancak bu konuda kesin hiçbir bilgi elimizde yer almıyor.

Yani bir ihtimal olarak Galaxy S21 FE Türkiye’de de satışa sunulmayabilir. Samsung ana vatanı Güney Kore’de dahi satılmayacak gibi duran telefon, az bulunabilen telefonlardan olacak izlenimi oluşturuyor ve bu biraz üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için daha önce sızan teknik detaylar değişmiyor

Galaxy S21 FE, gücünü Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemciden alacak. Burada ibre halen Snapdragon 888‘den yana gibi görünüyor.

Galaxy S21 FE, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, arkasında üçlü kamera taşıyor.

Galaxy S21 FE, hemen hemen kesin şekilde 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu pil için telefonda sadece 25W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Kaynaklara göre cihaz Güney Kore merkezli olarak 630 dolar ila 720 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak.  Galaxy S20 FE’nin Güney Kore fiyatı ise 810 dolar seviyesinde yer alıyordu ve model global pazara 699 dolara çıkarılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın